Subota, 27 Aprila, 2024

Siti osvojio Emirate i preuzeo vrh Premijer lige

Smjena na vrhu tabele Premijer lige poslije velikog derbija – Mančester siti pobijedio je na terenu Arsenala 3:1 i preuzeo prvo mjesto zbog bolje gol razlike od “tobdžija”.

Zasluženo je ekipa Pepa Gvardiola slavila 11. put u nizu u meču sa londonskim timom.

Poslije velike greške Tomijasua, Kevin de Brujne je prebacio Ramsdejla za vođstvo Sitija.

U finišu prvog dijela Ederson je neoprezno oborio Nketiju, nakon što se napadač Arsenala oslobodio lopte i skrivio penal.

Sa 11 metara siguran je bio Bukajo Saka.

Rezultat se nije mijenjao do 72. minuta kada je poslije dobre akcije “građana” Gundogan uposlio Džeka Griliša, koji je iz prve savladao Ramsdejla.

Sve je riješeno desetak minuta kasnije kada je de Brujne uposlio Erlina Halanda, a Norvežanin odlično reagovao u šesnaestercu.

Olakšavajuća okolnost za Arsenal, koji je u najvećoj krizi od starta sezone je to što ima utakmicu manje od Sitija i priliku da se ponovo vrati na vrh tabele.

Međutim, moraće da odigra mnogo bolje, nego što je to bio slučaj u prethodnih 20 dana.