Subota, 4 Maja, 2024

Arsenal siguran protiv Vulverhemptona

''Tobdžije'' su u gostima savladale Vulverhempton 2:0 i na pet kola do kraja stekle bod prednosti nad Mančester sitijem, odnosno tri nad Liverpulom, ali uz meč više

Nakon dva poraza kojima je gotovo uništio sezonu, Arsenal se probudio i produžio nadu da može do prve titule prvaka Engleske poslije dvije decenije posta.

“Tobdžije” su u gostima savladale Vulverhempton 2:0 i na pet kola do kraja stekle bod prednosti nad Mančester sitijem, odnosno tri nad Liverpulom, ali uz meč više.

Mrežu domaćina prvi je zatresao Leandro Trosar, koji je u 45. minutu sjajno reagovao i udarcem “špicem” pogodio ćošak gola Žozea Se.

Gosti su napadali i u nastavku, imali mnogo šansi, a tačku je stavio Martin Edegord lucidnim pogotkom u 95. minutu.

Time je ekipa Mikela Artete pokazala da se psihički oporavila od poraza od Aston Vile (0:2), kojim je prepustila Sitiju 1. mjesto u Premijer ligi, te od eliminacije u četvrtfinalu Lige šampiona od Bajerna.