Subota, 4 Maja, 2024

Everton u luci spasa Liverpul se oprostio od titule

U velikom liverpulskom derbiju fudbaleri Evertona pobijedili su večeras na svom Gudisonu Liverpul sa 2:0 i na taj način četiri kola prije kraja gotovo obezbjedili opstanak u Premijer ligi.

S druge strane Liverpul se četvrtim porazom u sezoni oprostio od šampionskih snova, pošto sada zaostaje tri boda za vodećim Arsenalom, ali ima samo bod više od trećeplasiranog Mančester sitija koji ima dvije utakmice manje.

Everton je poveo u 27. minutu golom Džarod Brantvajta, a konačan rezultat postavio je Dominik Klavert Luin u 58. minutu sjajnim skokom nakon kornera kada je zakucao loptu u mrežu Liverpula.

Everton je na pobjedu protiv Liverpula na svom Gudisonu čekao punih 14. godina, odnosno od 2010. godine kada je na klupi “plavaca” sjedio Dejvid Moes.

U posljednje četiri godine Liverpul nije primio gol na Gudisonu, a večeras je Everton stavio tačku na šampionske snove Jirgena Klopa na oproštaju od “redsa”.