Real izvukao bod na ”Mestalji”

U drugom minutu nadoknade domaćinu dosuđen penal, ali je sudija nakon pregleda VAR snimka promijenio odluku. Na kraju, Belingem je zatresao mrežu, ali je sudija nekoliko trenutaka ranije odsvirao kraj.

Fudbaleri Valensije i Real Madrida igrali su neriješeno na “Mestalji” 2:2, u 27. kolu Primere.

Valensija je nakon pola sata igre imala dva gola prednosti. U 27. minutu Duro je doveo domaće u vođstvo, da bi nedugo zatim Jermečuk kaznio kardinalnu grešku Karvalaha. Obišao je Lunjina i poslao loptu u praznu mrežu.

Ipak, do kraja poluvremena Real je reagovao, pa je Vinisijus iz blizine pogodio nakon ubacivanja Rodriga sa desne strane.

U nastavku po jedna dobra šansa na obje strane, prije nego je Vinisijus u 78. minutu, glavom sa pet metara donio izjednačenje.

U finišu mnogo uzbuđenja – prvo se teško povrijedio Dijakite, potom je u drugom minutu nadoknade domaćinu dosuđen penal, ali je sudija nakon pregleda VAR snimka promijenio odluku.

Na kraju, Belingem je zatresao mrežu, ali je sudija nekoliko trenutaka ranije odsvirao kraj…

Real je i dalje lider na tabeli sa 66 bodova, sedam više od Đirone i devet od Barselone, uz meč više. Valensija je na osmom mjestu sa 37 bodova.