Ponedjeljak, 20 Maja, 2024

Potop Jadrana u Savoni

Jadran je odigrao katastrofalnu posljednju četvrtinu i na kraju su izgubili od favorizovane Savone sa 16:10.

Vaterpolisti Jadrana doživjeli su neočekivano ubjedljiv poraz u prvoj utakmici osmina finala LEN Evrokupa od italijanske Savone u gostima.

Izabranici Petra Radanovića su dobro otvorili utakmicu i golom Jovana Vujovića prvi stigli do vođstva, potom je i Vasilije Radović donio vođstvo od 2:1.

Ipak, iskusnija i kvalitetnija Savona je nakon toga konce igre preuzela u svoje ruke i u pretposljednjem minutu druge četvrtine imala tri gola prednosti(7:4).

Ni tada se nije Jadran predao i u finiša treće četvrtine stigao je najprije do 7:6, a potom i 9:8.

U posljednjih osam minuta Savona je dominirala i stigla do ubjedljivih 16:9, ali konačan rezultat je postavio Vasilije Radović minut i pet sekundi prije kraja utakmice…

Vasilije Radović je sa četiri gola bio najefikasniji u redovima našeg šampiona, Dmitrij Holod je postigao dva, a po jedan Matej Čaraj, Vujović, Ivan Nagaev i Matija Sladović.

Rico je dominirao u kapici Savone (četiri pogotka), jedan manje je postigao crnogorski reprezentativac Bogdan Đurđić…

Revanš utakmica osmine finala LEN Evrokupa je 23. marta.