Plivanje: Mađar Kristof Milak oborio rekord Felpsa star deset godina

19-godišnji Kristof Milak postao je prvi tinejdžer koji je osvojio titulu šampiona svijeta još od Majkla Felpsa kojem je to pošlo za rukom kada je imao 18 godina

Mađarski plivač Kristof Milak osvojio je zlato na Svjetskom prvenstvu i rezultatom 1:50.73 minute za gotovo jednu sekundu popravio deset godina star svjetski rekord Majkla Felpsa (1:51.51) na 200 metara leptir.

Ovaj 19-godišnji plivač postao je prvi tinejdžer koji je osvojio titulu šampiona svijeta još od nevjerovatnog Amerikanca kojem je to pošlo za rukom kada je imao 18 godina.

Japanac Daija Seto osvojio je srebro, dok je bronza pripala Južnoafrikancu Čadu le Krosu.

Italijanska plivačica Federika Pelegrini osvojila je zlatnu medalju u trci na 200 metara slobodnim stilom.

Ova 30-godišnja Italijanka je stazu preplivala za minut i 54,22 sekunde i iza sebe ostavila 18-godišnju Australijanku Ariarne Titmus i Šveđanku Saru Sjestrem.

Još jedno zlato Italiji danas je donio Gregorio Paltrinijeri koji je 800 metara preplivao za sedam minuta i 39,27 sekundi, dok je Britanac Adam Piti bio najbrži u finalu trke na 50 metara prsno (26,06 sekundi).