Subota, 27 Aprila, 2024

Partizan se mučio protiv Žalgirisa, ali i pobijedio

Ni večeras tim Željka Obradovića nije blistao, ali je, ipak pobijedio sa 81:72 (22:26, 23:17,16:16, 20:13) zahvaljujući odličnim partijama Pi Džej Doužera i Zeka Ledeja.

Košarkaši Partizana ostvarili su 12. pobjedu u 23. kolu Evrolige, pošto su večeras bili bolji od Žalgirisa u prepunoj “Štark areni”.

Žalgiris je bolje ušao u utakmicu i od starta vodio u prvoj četvrtini, pa je već nakon dva i po minuta igre imao prednost od 10 poena 3:13, a ubrzo i 4:15.

Tek nakon toga Partizan se trgao i do kraja četvrtine prišao na četiri poena zaostatka zahvaljujući poenima Pi Džej Doužera.

Partizan je prvi put poveo minut i 12 sekundi prije kraja poluvremena kada je Zek Ledej pogodio dva slobodna bacana (43:41) i do kraja utakmice prednost više nije ispuštao, ali je Žalgiris konstatntno “disao u vrat”.

Šampion ABA lige Partizan, je u nekoliko navrata u posljednjoj četvrtini imao i 12 poena prednosti, ali nije imao kontinuitet igre koji je obećavao mirnu završnicu.

Najefikasniji u timu Partizana sa 23 poena bio je Doužer, koji je imao i indeks korisnosti 24, ali je Zek Ledej bio igrač utakmice sa 21 poenom, pet skokova i indeksom korisnosti 32.

U ekipi Žalgirisa Kenan Evans ubacio je 25 poena.

U dramatičnoj završnici Monako je u Turskoj pobijedio Efes sa 80:78, a domaćin je propustio priliku da pobijedi, pošto je Boboa promašio posljednji šut za tri poena i pobjedu.

Valensija je kao gost ubjedljivo pobijedila Baskoniju Duška Ivanovića sa 77:62, dok je Armani na svom parketu u Milanu savladao Barselonu 74:70.