Petak, 26 Aprila, 2024

Mundobasket: Australijanke bez milosti u meču za bronzu

Košarkašice Australije, domaćina Svjetskog prvenstva za žene, osvojile su treće mjesto na Mundobasketu pobjedom protiv Kanade rezultatom 95:65 (27:21, 24:22, 20:11, 24:11).

Prvi dio prve četvrtine pripao je Kanadi, ali je vođstvo Kanađanki išlo samo do tri poena u tim početnim minutima duela za treće mjesto.

Kada su povele 14:13 Australijanke se praktično više nisu osvrtale. Imale su domaće igračiče šest poena prednosti nakon prve i 12 poena prednosti nakon druge dionice.

U potpunosti su meč prelomile i zapravo već riješile u trećoj četvrtini da bi u posljednjih deset minuta dodatno uvećale prednost do konačnih, velikih +30.

Čak 30 poena postigla je Loren Džekson i na to dodala sedam skokova. Na putu ka osvajanju medalje pratile su je Stef Talbot sa 16 poena i po osam asistencija i uhvaćenih lopti i Sara Blicvas sa 12 poena.

U ekipi Kanade najefikasnija je bila Kia Nurs sa 19 poena, 12 je dodala Nira Filds, a deser Narali Ahonva.