Ponedjeljak, 29 Aprila, 2024

Mornar poražen od FMP-a

Košarkaši Mornara su izgubili u posljednjem meču u sezoni u Admiralbet ABA ligi.

Barani neće igrati u baražu, osigurali su opstanak nakon odluke da se liga proširi zbog ulaska Dubaija, pa je poraz od FMP-a 111:94 na kraju bio bezbolan.

Tim Mihaila Pavićevića je u trećoj četvrtini imao šest poena prednosti (60:54), a nešto manje od devet minuta prije kraja utakmice je vodio 83:81.

Nije se, ipak, nakon toga mnogo pitao. Ušao je u seriju grešaka u napadu, domaćin lako poentirao na drugoj strani – epilog je 111 primljenih poena, od toga 33 u posljednjih 10 minuta.

Tevijan Dan-Martin je sa 26 koševa bio najefikasniji u Mornaru, Markus Veders je upisao 21 uz 14 skokova…

Kod domaćina se istakao Vojislav Stojanović sa 21.

Mornar ove sezone nije slavio na gostovanjima, ima svih 13 poraza.