Subota, 18 Maja, 2024

Leverkuzen nastavio niz, pao i Frankfurt

Nastavila je ekipa Ćabija Alonsa sa dominacijom i u drugom poluvremenu, 3:1 bilo je u 58. minutu - strijelac Palasios

Iako su odavno obezbijedili prvu i istorijsku titulu u Bundesligi, fudbaleri Bajera iz Leverkuzena nastavili su da pomjeraju granice u sezoni – pobjeda protiv Ajntrahta u Frankfurtu 5:1, u 32. kolu Bundeslige.

Novi šampioni poveli su u 12. minutu golom Džake. Uspio je domaćin da se vrati u 32. minutu i izjednači na 1:1 preko Ekitikea. Do kraja prvog poluvremena Patrik Šik je vratio prednost Leverkuzenu 1:2 u 44. minutu.

Nastavila je ekipa Ćabija Alonsa sa dominacijom i u drugom poluvremenu, 3:1 bilo je u 58. minutu – strijelac Palasios.

Do kraja meča još dva gola za “farmaceute” prvi u 77. minutu – gol Friponga za 4:1, da bi konačnih 5:1 postavio Bonifejs sa bijele tačke u 89. minutu.