Petak, 26 Aprila, 2024

La Liga: Mesi het-trikom napravio preokret u Andaluziji (Video)

Djelovalo je da će se meč završiti bez pobjednika, ali pet minuta prije kraja Mesi stiže do het-trika, pokupio je odbitak i preokrenuo rezultat.

Fudbaleri Barselone pobijedili su Sevilju 4:2, spektakularnim preokretom u posljednjih 25 minuta meča u 25. kolu španske La lige.

Andalužani su sjajno parirali Kataloncima i poveli golom Hesusa Navasa u 22. minutu, ali samo četiri kasnije Barsa poravnava.

Spektakularnim volej udarcem Lionel Mesi je zatresao mrežu domaćeg tima.

Međutim, Sevilja se vraća u vođstvu prije kraja poluvremena, poslije lošeg ispucavanja Ter Štegena, lopta dolazi na desnu stranu do Sarabije koji u sredini pronalazi usamljenog Merkada koji lako pogađa dalji ugao.

Odolijevali su Andalužani do sredine drugog poluvremena, a onda je na scenu stupio Mesi. Argentinac u 67. minutu opet poravnava, još jednim sjajnim udarcem u desne rašlje.

Demoralisani domaćin je nokautiran u nadoknadi vremena, Mesi je ovaj put asistirao do Luisa Suaresa koji postiže gol.