Četvrtak, 2 Maja, 2024

Košarkaši i košarkašice Crne Gore bolji od Luksemburga

Obje košarkaške reprezentacije Crne Gore uspješne na startu Igara malih zemalja Evrope.

Ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobjedu na startu na startu Igara malih zemalja Evrope.

Izabranice selektorke Jelene Škerović savladale su danas Luksemburg 64:52.

Do pobjede došle su boljom igrom u trećoj i četvrtoj četvrtini, nakon što su u prve dvije imale dosta grešaka u napadu.

Crnogorske košarkašice, koje su na polovini meča imale prednost od svega tri poena (27:24), u trežoj četvrtini stekle su dvocifrenu razliku i privele meč kraju.

Najefikasnija je bila Dragana Živković sa 16, dok je poen manje upisala Božica Mujović.

Crna Gora će u drugom kolu, sjutra u 16 sati i 45 minuta, igrati protiv domaćina Malte.

Muška košarkaška reprezentacija Crne Gore je savladala Luksemburg 76:72 na premijeri Igara malih zemalja Evrope čiji je domaćin Malta.

Crna Gora je na poluvremenu imala plus 20, da bi protivnik u nastavku zaprijetio i na 35 sekundi prije kraja prišao na minus četiri.

Ipak, momci koje vodi Goran Bošković su pronašli način da sačuvaju pobjedu.

U našem timu je najefikasniji bio Filip Anđušić sa 19 poena, Pavle Đurišić je postigao 12, Balša Živanović 10.

“Pobijedili smo ekipu koja igra kvalifikacije za velika takmičenja, dok smo mi zajedno tek sedmicu. Čestitam momcima, bili su borbeni, a zaista je bilo teško očekivati da odigraju 40 minuta bez oscilacija”, rekao je Bošković.

Crna Gora u srijedu od 19 sati igra protiv Malte.