Ponedjeljak, 20 Maja, 2024

Jadran nije izdržao, Ferencvaroš pobijedio u završnici

Izabranici Petra Radanovića iznenadili su Ferencvaroš sjajnom igrom u odbrani, a golman Darko Đurović briljirao je na svom golu i zaustavio čak 14 šuteva vaterpolista domaćina.

Iako je Jadran tri puta imao prednost od dva gola razlike, a posljednji put izjednačio u prvom napadu četvrte četvrtine, nije izdržao i Ferencvaroš je pobijedio 9:7 (0:2, 2:2, 5:2, 2:1).

Jadran je odigrao fenomenalno prvo poluvrijeme i podsjetio na budimopeštansko izdanje izabranika Petra Porobića prije 20 godina, ipak, bodovi su ostali u glavnom gradu Mađarske.

U prve dvije četvrtine Ferencvaroš nije imao riješenje za odbranu Novljana, Đurović je bio gotovo nesavladiv, pa se na pauzu od pet minuta otišlo da 4:2 za goste.

Imali su naši vaterpolisti početkom treće četvrtine priliku d adođu i do tri gola prednosti, ali je nijesu iskoristili. Uzvratio je Ferencvaroš sa tri gola kojim su stigli do vođstva od 5:4.

Nakon toga bilo je dramatično, i neizvjesno, a početkom posljednje dionice golom Matije Sladovića Jadran je posljednji put izjednačio na 7:7. Ipak, u završnici nije izdržao i Ferencvaroš je pobijedio sa 9:7 i osvojio prve bodove.

Danilo Radović i Čaraj su dali po dva gola, a Holod, Nagajev i Sladović po jedan. Đurović je odbranio 14 šuteva.

Za domaće su po dva puta pogodili Varga i Edoardo di Soma, a Vogel je upisao 10 odbrana.