Nedjelja, 26 Maja, 2024

Jadran bolji od Solarisa na startu regionalne lige

Jadran je pobjedu obezbijedio već u drugoj četvrtini kada je postigao sedam golova i stekao nedostižnu prdnost, koju su mirnom igrom u drugom poluvremenu sačuvali.

Na startu Regionalne lige, vaterpolisti crnogorskog šampiona Jadrana su prema očekivanju pobijedili Solaris sa 14:10 (3:3, 7:2, 3:3, 1:2).

U tom periodu su po dva puta pogađali Lazar Vukićević i Jovan Vujović, a po jednom Dmitrij Holt, Bojan Banićević i Ivan Nagajev.

Nagajev je bio najefikasniji igrač sa tri pogotka (jedan iz peterca), po dva su dali Holt, Vukićević, Vujović i Matija Sladović, a upisali su se i Banićević, Uroš Vučurović i Vasilije Radović.

Odličan na golu Jadrana bio je i Darko Đurović, koji je odbranio 13 šuteva vaterpolista šibenskog Solarisa.

Kod gostiju je najbolji bio 37-godišnji Antonio Petković, koji je postigao pet golova.

U derbiju kola vaterpolisti splitskog Jadrana savladali su zagrebačku Mladost sa 10:8 (5:1, 2:2, 1:3, 2:2).

Pobjedu u prvom kolu Premijer regionalne vaterpolo lige ostvarili su igrači riječkog Primorja, koji su slavili protiv Mornara u Splitu sa 15:9 (2:4, 4:1, 4:3, 5:1)