Nedjelja, 16 Juna, 2024

Furiozan finiš Đokovića

Meč je prekinut zbog pljuska poslije 46 minuta igre, prim rezultatu 5:3 i 40:40 za srpskog tenisera koji je na kraju slavio sa 6:3, 6:3 nakon sat i po igre.

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u treće kolo turnira u Ženevi nakon što je večeras poslije prekida zbog kiše pobijedio Njemca Janika Hanfmana.

Hanfman je u devetom gemu prvog seta imao pet brejk lopti, ali je Đoković osvojio set i poveo nakon kiše sa 1:0.

Ipak, pauza nije pogodovala Đokoviću, pa je Hanfman poveo sa 3:0 i u tim trenucima se činilo da za prvog tenisera počinju muke, pošto se žalio i na kvalitet podloge.

Međutim, u nastavku meča zaigrao je kako umije i sa šest vezanih gemova i tri brejka osvoji i drugi set i tako se plasirao u naredno kolo u kojem će igrati protiv boljeg iz meča Denis Šapovalov (Kanada) – Talon Grekspor (Holandija).

Đoković je na svoj 37. rođendan ostvario ukupno 1.100 pobjedu na ATP turu, a ima i 218 poraza.

Po broju pobjeda na ATP turnirima Đoković je tek na trećem mjestu, a ispred njega su Amerikanac Džimi Konors (1.274) i Švajcarac Rodžer Federer (1.251). Ipak, srpski teniser ima najbolji procenat pobjeda…