Ponedjeljak, 20 Maja, 2024

Fiorentina u finalu Lige konferencija

Poveo je Klub Briž golom Hansa Vanakena u 20. minutu, a izjednačenje Fiorentini i plasman u finale donio je Lukas Beltran pogotkom iz penala u 85. minutu.

Fudbaleri Fiorentine plasirali su se večeras u finale Lige konferencija, pošto su u revanš meču u gostima igrali neriješeno protiv Klub Briža 1:, u prvom meču u Firenci bilo je 3:2.

Biće ovo drugo uzastopno finale Fiorentine Lige konferencija pošto je prošle godine u meču za trofej u Pragu poraženi od Vest Hema u 90. minutu.

Fiorentina je 1961. i 1962. igrala dva zaredom finala Kupa pobjednika kupova, a više od 60 godina isti uspjeh je ponovila u najmlađem Uefinom takmičenju Ligi konferncija.

Tada je Fiorentina u prvom finalu pobijedila 1961. godine Glazgov Rendžers, a godinu kasnije je poražena od Atletika iz Madrida.

Fiorentina će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Olimpijakos-Aston Avila, u kom je Olimpijakos u prvom meču u gostima u Birmingemu slavio sa 4:2.

Finale će se igrati 29. maja na stadionu “Aja Sofija” u Atini.