Subota, 4 Maja, 2024

Čukarički porežan od Ferencvaroša u Budimpešti

U istoj grupi Genk i Fiorentina su podijelili bodove, odnosno odigrali 2:2, iako je italijanski predstavnik dva puta vodio.

Fudbaleri beogradskog Čukaričkog poraženi su večeras na svom evropskom kršenju u grupi F Lige konferencija od mađarskog šampiona Ferencvaroša sa 3:1.

Fudbaleri Čukaričkog su čak i poveli u Budimpešti, nakon što je u 26. minutu nekadašnji fudbale Partizana Ivanović doveo goste iz Beograda u vođstvo.

U finišu prvog poluvrena Ferencvaroš je napravio preokret, prvo je u 44. minutu rezultat izjednačio Varga, a u sedmom minutu nadoknade Ovusu doveo domaćina u vođstvo.

Konačan rezultat postavio je nekadašnji napadač Crvene zvezde Pešić golom u 79. minutu.

Poraz Čukaričkog u Budimpešti samo je nastavak niza loših rezultata srpskih klubova u evropskim kupovima, koji u kvalifikacijama i dva meča po grupama (Crvena zvezda i Čukarički) imaju samo jednu pobjedu, Partizana u kvalifikacijama za Ligu konferencija.