Srijeda, 8 Maja, 2024

Crvena zvezda razbila SC Derbi i obezbjedila prvo mjesto

Poraz je mogao biti i mnogo ubjedljiviji, ali je u posljednja četiri i po minuta serijom 14:2 podgorički tim ublažio poraz, pošto je najveća razlika iznosila 92:82.

Lider ABA lige Crvena zvezda pobijedila je večeras u Beogradu ubjedljivo SC Derbi sa 94:76 (30:18, 17:16, 27:21, 20:21).

Crvena zvezda je počela drugo poluvrijeme serijom 16:2, za dva i po minugta Nemanja Nedović je ubacio 10 poena, pogodio tri vezane trojke i riješio pitanje pobjednika i prvog mjesta uoči doigravanja.

Drugo poluvrijeme počelo je slobodnim bacanjem kojeg je pogodio Nedović, nakon što je na kraju druge četvrtine trener SC Derbija Dejan Jakara dobio tehničku. Sve nakon toga proteklo je u znaku domaćina i raspucanog Nedovića.

Do tog trenutka Nedović je pogodio 5 od šest pokušaja za tri, a Adam Hanga četiri trojke iz pet pokušaja.

Katastrofalno je SC Derbi otvorio i posljednju četvrtinu u kojoj je Crvena zvezda za čas napravila setiju 16:5 i dotukla već grogiranog rivala, tako da je već nakon četiri minuta četvrte dionice bilo jasno da su “Studenti” doživjeli rezultatski debakl i da će do kraja meča igrati samo za što “povoljniji” ppraz.

Nakon poraza od Crvene zvezde, posljednji osmi učesnik znaće se nakon 26. kola u kojem Split dočekuje Crvenu zvezdu, a SC Derbi igra protiv Budućnosti. Prednost u slučaju istog broja bodova ima podgorički tim.

Najefikasniji u timmu SC Derbija bio je Emir Hadžibegović. koji je ubacio 15 poena,a  imao je i četiri skoka i dvije asistencije. Talentovani David Mirković ubacio je 14 poena, a Igor Drobnjak 12.

U ekipi Zvezde najefikasniji je bio Nedović sa 16, dok su Hanga i Žoel Bolomboj pistigli po 15 poena.

CRVENA ZVEZDA – SC DERBI 94:76 (30:18, 17:16, 27:21, 20:21)

Beograd – dvorana “Aleksandar Nikolić”. Gledalaca: 2.104. Sudije: Nikolić (Srbija), Savović (Crna Gora) i Davidov (Sjeverna Makedonija).

Crvena zvezda: Lazarević, Teodosić 5 (2-2), HANGA 15 (4-3), Davidovac 12 (7-7), Mitrović 7 (4-1), Lazić 5 (2-2), Tobi, BOLOMBOJ 15 (4-3), ILIĆ 5, NEDOVIĆ 16 (2-1), GEDRAITIS 10, Dos Santos 4 (2-1).

SC Derbi: BOGAVAC 6, Pavlićević 4 (2-0), Vučeljić, HADŽIBEGOVIĆ 15 (1-1), Baćović 3 (2-1), IVIŠIĆ 4, DOKINS 7 (2-2), Drobnjak 12, Drežnjak 6 (2-1), KAPUSTA 5 (2-2), Mirković 14 (4-3).