Nedjelja, 19 Maja, 2024

Budućnost izborila majstoricu u Beogradu, Avramović promašio pobjedu

Budućnost je meč prelomila u drugoj polovini treće četvrtine kada je vođstvo Partizana 48:42 serijom 15:4 preokrenula u svoju korist na kraju slavila sa 74:73 (20:23, 16:17, 26:17, 12:16).

Budućnost Voli pobijedila je u drugoj utakmici polufinala plej-ofa Admiralbet ABA lige Partizan večeras u u polupraznoj “Morači” i izborila majstoricu u Beogradu.

Pobjednika je presudila treća četvrtina koju je Budućnost riješila u svoju korist 26:17, i pored činjenice da je Partizan u tri dionice imao rezultatski plus serija se seli u Beograd.

Budućnost je i u posljednjoj četvrtini kontrolisala igru i rezultat do same završnice, odigrala sjajno u odbrani, a Partizan bio sve nevrozniji kako se meč bližio kraju, tako da će protivnik Crvene zvezde u finalu biti poznat tek nakon treeć utakmice u Beogradu koja je na programu 10. maja u “Beogradskoj areni”.

Budućnost je tokom cijelog meča branila odlično svoj reket, a Partizan imao katastrofalan šut za tri poena, pogotovo je to važilo za Kevina Pantera koji je šutirao 1/7. Panteru gotovo ništa nije polazilo za rukom u završnici je ćčal promašio i oba slobodna bacanja, pa i pored toga što je bio najefikasniji igrač utakmice odigrao je ispod prosjeka.

Izabranici Željka Obradovića su u prvoj četvrtini pogodili tri trojke iz sedam pokušaja, a potom do kraja utakmice imali šut 0/11.

Partizan je i pored toga, na tri minuta prije kraja prišao na zaostatak od tri poena 70:67 poslije kontre Pantera.

I taman kada se činilo da će se uči u dramatičnu završnicu, prvo je Jogi Ferel pogodio preko Alena Smailagića (72:67).

Ipak, trenutak odluke bili su poeni Nikole Tanaskovića, nakon promašaja Mekinlija Rajta za tri poena (74:69).

Partizan je nakon poena Pantera, potom i Alekse Avramovića sa linije slobodnih bacanja prišao na 74:73 na 15 sekundi prije kraja utakmice i meč  uveo u neizvjesnu završnicu.

Kenan Kamenjaš je nakon prekršaja Džejmsa Nanelija promašio oba slobodna bacanja, a Avramović propustio priliku da svoj tim odvede u finale.

Budućnost Voli – Partizan 74:73 (20:23, 16:17, 26:17, 12:16)

Podgorica – Dvorana “Morača”. Gledalaca: 4.200. Sudije: Nedović, Petek (Slovenija), Kardum (Hrvatska).

Budućnost Voli: Ilić, Megi 10, Frimen, Slavković 4, Makundu 9, Ferel 13, Džons 4, Jagodić-Kuridža, Tanasković 11, Rajt 6, Popović 5, Kamenjaš 12.

Partizan: Smit 5, Ledej 2, Avramović 8, Panter 17, Smailagić 7, Naneli 8, Trifunović, Anđušić, Doužer 10, Ponjitka 3, Kaminski 7, Kaboklo 6.