Crna Gora savladala Tursku, Francuska rival u osmini finala

Crna Gora će u osmini finala igrati protiv Francuske

Kadetska košarkaška reprezentacija Crne Gore upisala je prvu pobjedu na Evropskom prvenstvu do 16 godina u Skoplju, pošto su savldali Tursku 79:71.

U prvoj četvrtini igralo se “koš za koš”, a izabranici Petra Jovanovića imali su +2 na kraju tog perioda (13:11).

Početkom drugog perioda Tursak je napravila seriju 9:0 i povela (22:15), ali su do poluvremena naši momci uspjeli da smanje zaostatak i na odmor odu sa -5, (34:29).

Turska je na stratu drugog poluvremena krenula bolje, napravila prednost od 11 poena (40:29), ali je Crna Gora do sredine treće četvrtine uspjela da smanji zaostatak, pa i da povede (41:40), a na kraju te dionice i ode sa +4 (56:52) uoči posljednjih 10 minuta.

U posljednjoj dionici, praktično da je postojala samo jedna ekipa na terenu, pošto su momci Petra Jovanovića u jednom trenutku imali i 18 poena prednosti (74:56), ali je Turska do kraja uspjela da smanji zaostatak i ublaži poraz.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je sjajni Đorđe Đukanović koji je imao dabl-dabl učinak od 27 poena i 13 skokova uz šut iz igre 9/12. Pratio ga je Vladimir Komnenović sa 26 poena i pet skokova i četiri asistencije asistencije.

Crna Gora će u osmini finala igrati protiv Francuske.