Ponedjeljak, 20 Maja, 2024

Crna Gora bolja od Hrvatske nakon peteraca, sudije poništile gol za pobjedu

Petar Tešanović je u seriji peteraca bio fantastičan i zaustavio šuteve Fatovića i Burića i tako našoj selekciji donio pobjedu koja kada je u pitanju plasman ne znači puno, ali na psihološkom planu mogla bi da donese mnogo.

Crna Gora je pobijedila Hrvatsku u Dubrovniku sa 15:13 (2:4, 3:1, 3:4, 3:2 – 4:2) nakon boljeg izvođenja peteraca.

Utisak je da su sudije odnijele pobjedu našoj selekciji u regularnom toku jer su 19 sekundi prije kraja meča poništile pogodak koji je postigao Đuro Radović.

Selektor Hrvata Ivica Tucak je tražio intervenciju VAR-a, nakon gledanja snmimka sudije su poništile gol zbog navodno nedozvoljenog šuta iz šest metara.

Petar Tešanović u seriji peteraca bio je fantastičan i zaustavio šuteve Fatovića i Burića i našoj selekciji donio pobjedu koja kada je u pitanju plasman ne znači puno, ali na psihološkom planu mogla bi da donese mnogo.

Hrvatska je bolje počela utakmicu – vodila 2:0. 3:1, 4:2, a Vasilije Radović i Stefan Vidović donose sredinom druge četvrtine prvo izjednačenje, odmah potom i Miroslav Perković sa igračem više i prvo vođstvo.

Imala je u sljedećem napadu Crna Gora ponovo igrača više, ali nije postigla gol, u narednoj akciji nakon isključenja Vasilije Radovića Marko Žuvela izjednačuje.

Hrvatska je u posljednjoj četvrtini vodila 9:7, ali se tada razigrao Đuro Radović, koji postiže tri gola zaredom i donosi vođstvo 10:9 na 3,45 prije kraja utakmice.

Pri rezultatu 10:10, Vlado Popadić je zaradio isključenje na 2,13. do kraja utakmice, ali Fatović nije realizovao peterac.

U narednoj akciji Bukić sa krila postiže gol minut i 12 swkundi do kraja. U narednom napadu Jovan Vujović izjednačuje,a  sudije poništavaju gol Đura Radovića za trijumf 20 sekundi prije kraja meča.

Crna Gora će u osmini finala igrati najvjerovatnije sa Njemačkom, ali ime protivnika znaće se tek sjutra.

Kretanje Rezultata: 0:1. Žuvela, 0:2. Žuvela (IV), 1;2. Mršić (IV), 1;3. Marinić-Kragić (peterac), 2;3. Spajić, 2:4. Harkov, 3:4. Vasilije Rdović (IV), 4:4. Vidović, 5:4.Perković (IV), 5:5. Žuvela (IV), 5:6. Fatović, 6:6. Matković (IV), 6:7. Marinić-Kragić (IV), 7:7. Popadić (kontra), 7:8. Marinić- Kragić (IV), 7:9, Harkov, 8:9. Đuro Radović (peterac), 9:9. Đuro Radović, 10:9. Đuro Radović (IV), 10:10. Vukićević (IV), 10:11. Bukić (IV), 11:11. Vujović.

Peterci: 11:12. Marinić-Kragić, 12:12. Đuro Radović, 12:12. Harkov (Tešanović brani), 13:12. Ukropina, 13:13. Burić, 14:13. Perković, 14:13. Fatović (Tešanović brani), 15:13. Mršić.