Utorak, 30 Aprila, 2024

Bundesliga: Vukovi slomili Dizeldorf, Veghorst odbijancima do het-trika

Vukovi su u Volksvagen areni savladali Dizeldorf 5:2 i iskupili se za ubjedljiv poraz od Bajerna od 6:0 u prošlom kolu.

Sjajna partija Volsburga u 26. kolu njemačke Bundeslige.

Trostruki strijelac za Volsburg bio je Vut Veghorst koji je svaki put zabio iz odbijanca, a upisali su se i Admir Mehmedi i Robin Noke. Za goste strijelci su bili Kan Ajhan i Benito Raman.

Dizeldorf je bolje otvorio meč i u 30. minutu poveli sjajnim golom Kana Ajhana iz slobodnjaka.

Četiri minuta kasnije Volsburg poravnava. Admir Mehmedi je primio loptu u šesnaestercu i sjajno lobovao golmana.

Vukovi prave preokret u 54. minutu. Vut Veghorst je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i nakon odbijanca unutar šestnaesterca zakucao loptu u u protivničku mrežu.

Tri minuta kasnije Volsburg uvećava prednost. Robin Noke je primio savršen pas i odlično pucao u donji lijevi ugao.

Posle dva minuta pao je još jedan gol za vukove. Vut Veghorst je opet bio prvi na odbijancu i zakucao je loptu u mrežu.

U 65. minutu Dizeldorf ublažava rezultat. Benito Raman  je pratio centaršut u kazneni prostor i pucao perfektno nisko u lijeve rašlje.

Volsburg je postigao još jedan gol u 88. minutu. Vut Veghorst još jednom stigao prvi na odbijanac i zabio glavom.

Volsburg se nalazi na sedmoj poziciji s osvojenih 42 boda, isto koliko i ima šestoplasirani Bajer Leverkuzen uz meč manje.

U ostalim duelima koji su igrani danas Augsburg je nakon preokreta savladao Hanover 3:1, Šalke je poražen od Lajpciga 0:1 i Študgart je remizirao s Hofenhajmom 1:1.

Od 18:30 igra se posljednji današnji meč u kojem Borusija Dortmund gostuje Herti.