Četvrtak, 23 Maja, 2024

Bundesliga: Vestfalen se poklonio Rojsu, Štutgart pobijedio Bajern za -2

Bajern je davno digao ruke od Bundeslige, dok Štutgart nastavalja sa sjajnim igrama, pa su “švabe” danas upisale veliki trijumf i protiv slavnog bavarskog tima -3:1.

Poveo je Štutgart u 29. minutu golom Leonidisa Sterigua, a Bajern je izjednačio pogotkom Hari Kejna u 37. minutu.

Pobjedu Štutgartu donijeli su pogocima Jeon Vu-Čeon u 83. i Silas u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Štutgart je treći sa 67 bodova, a Bajern je drugi sa dva boda više.

Borusija Dortmund je u zagrijavanju za revanš meč polufinala Lige šampina protiv PSŽ-a savladala Augzburg sa 5:1, u meču 32. kola Bundeslige.

Strijelci za Borusiju bili su Jusufa Mukoko u četvrtom i 29, Doniel Malen u 20, Marko Rojs u 34. i Feliks Nmeča u 64. minutu.

Gol za Augzburg postigao je Ruben Vargas u 32. minutu.

Borusija je peta sa 60 poena, a Augzburg je na 10.

U ostalim mečevima, Verder i Borusija Menhengladbah su u Bremenu odigrali nerešeno 2:2, dok je Volfsburg na svom terenu pobedio Darmštat sa 3:0.