BUNDESLIGA: Bajern slavio, pobjede Lajpciga i Dortmunda

Fudbaleri Bajerna pobijedili su u Minhenu ekipu Kelna sa 2:0, u utakmici 29. kola njemačke Bundeslige.

Rafael Gereiro je u 65. minutu donio vođstvo Bajernu, a pobjedu domaćeg tima potvrdio je Tomas Miler u 93. minutu.

Bajern je stigao do 20. pobjede u sezoni i drugi je na tabeli sa 63 boda, odnosno ima 13 bodova manje od Bajer Leverkuzena koji bi već sjutra mogao da obezbijedi titulu prvaka Njemačke.

Keln je pretposljednji sa 22 boda.

Fudbaleri Lajpciga nisu imali problema na svom terenu protiv Volfsburga – 3:0, golovima Danija Olma u 13. minutu, Benjamina Šeška u 68. i Loisa Opende u 82. minutu.

Lajpcig je i dalje četvrti tim lige sa 56 bodova, dok je Volfsburg na 14. poziciji sa 28 bodova.

Borusija Dortmund je u gostima savladala Borusiju Menhengladbah sa 2:1.

Dortmund je za šest minuta postigao dva gola – Marsela Zabicer je pogodio u 22. i 28. minutu sa penala, a konačan rezultat derbija postavio je Maksimilijan Veber u 36. minutu.

Ekipa Dortmunda je peta na tabeli sa 56 bodova, dok je Menhengladbah na 11. sa 31 bodom.

U preostala dva meča odigrana u terminu od 15.30, Majnc je pobijedio Hofenhajm sa 4:1, dok su Bohum i Hajdenhajm odigrali neriješeno 1:1.