Srijeda, 8 Maja, 2024

Bulsi stali nakon plus 17, Kingsi zaustavili Jokića, Seltiksi na plus 50

Čikago je doživio 29. poraz u sezoni NBA lige, ovog puta u Klivlendu protiv jedne od najboljih ekipa u Istočnoj konferenciji.

Kavsi su savladali Bulse 108:105 nakon što su u drugoj četvrtini imali 17 poena minusa (46:29), presudni su bili poeni Donovana Mičela, dok je na drugoj strani Kobi Vajt promašio šut za tri poena i šansu da meč odvede u produžetak.

Crnogorski centar Nikola Vučević nije bio na svom nivou.

Za skoro 40 minuta na parketu je imao učinak od devet poena i osam skokova (šut 16-4), a napravio je i četiri faula…

Vajt bio najefikasniji u redovima “bikova” sa 32, dok je 24 upisao Demar Derozan.

U Klivlendu, koji je na skoru 36-17, MIčel je imao 30.

Kavalirsi su pobijedili u 18 od posljednjih 20 mečeva, a u 2024. su samo jednom poraženi na svom terenu 11 utakmica.

Čikago je, s druge strane, u zoni plej-ina, na devetom mjestu ima 26 trijumfa i 29 poraza.

Sakramento je po ko zna koji put ove sezone pokazao da je tim za izbjegavanje u NBA ligi.

Kingsi su sada slavili na terenu šampiona – bili su bolji od Denvera 102:98, iako su u u trećoj četvrtini imali 16 poena minusa.

Dieron Foks je bio najbolji sa 30 poena i po osam skokova i asistencija, Domantas Sabonis je pomogao sa 20 uz 13 uhvaćenih lopti, ali je ključna bila dobra odbrana na Nikoli Jokiću.

Srpski as je postigao 15 poena (šut iz igre šest od 17) i to mu je bio najslabiji poenterski učinak od 7. januara.

Najefikasniji kod Nagitsa je bio Eron Gordon (25).

Aktuelni prvak je u ovom meču bio bez Džamal Mareja i Kentavijus Koldvel-Poupa i doživio je 19. poraz u sezoni.

Denver je četvrti zim na Zapadu, a na trećem mjestu – iza Minesote i Oklahome – nalaze se LA Klipersi.

Bili su bolji od Golden Stejta 130:125, iako su u posljednjem periodu gubili sa 11 poena razlike.

U odsustvu Kavaja Lenarda se istakao Džejms Harden sa 26 koševa, osam skokova i sedam asistencija, Pol Džordž je postigao 24, a Norman Pauel 21…

Stef Kari je na drugoj strani postigao 41 (trojke 19-9), ali je nakon ovog meča Golden Stejt na polovičnom učinku – 26-26.

Boston je na surov način opravdao ulogu favorita protiv Bruklina – bio je na plus 50 – 136:86.