Ponedjeljak, 20 Maja, 2024

Budućnost za 15 minuta odradila Igokeu

Košarkaši Budućnost Volija su četvrtinu i po imali problema sa Igokeom, a onda im manje od 15 minuta trebalo da dođu do rutinske pobjede u 19. kolu Admiralbet ABA lige – 91:58.

“Plavi” su do 13. trijumfa u regionalnom takmičenju došli odličnom igrom od sredine druge do kraja treće četvrtine nakon koje su imali ogromna 23 poena prednosti (68:45).

Gosti iz Laktaša su bolje otvorili utakmicu, u jednom momentu drugog perioda vodili 30:23, ali je tim Vladimira Jovanovića nakon toga djelovao dominantno.

Erik Grin i Edin Atić su bili najefikasniji sa po 17 poena, dok je Aleksa Ilić imao čak šest blokada…

Podgoričani imaju skor 13-6, Cedevita Olimpija je, uz meč manje, na učinku 13-5.

Slijedi pauza zbog Kupa Crne Gore i reprezentativne akcije, a Budućnost naredni meč u ABA ligi igra 3. marta kada dočekuje Zadar.