Subota, 4 Maja, 2024

Budućnost poražena u Ankari

Sa dvije greške u finišu utakmice, u posljednjih minut i 17 sekundi igre Mekinli Rajt prokockao je priliku da Budućnosti donese pobjedu protiv Turk Telekoma.

Košarkaši Budućnosti poraženi su od Turk Telekoma u Ankari 79:77 (25:20, 25:18,19:20,10:19), u okviru drugog kola Evrokupa.

Najefikasniji kod Budućnosti bio Brendan Pol sa 19 poena, 14 je dodao Mekinli Rajt uz četiri asistencije.

Kod domaćih istakli su se Džejlen Adams sa 18 postignutih poena, kao i Džejms Palmer sa 16 poena uz četiri skoka i tri asistencija.

Turk Telekom imao je kontrolu već od samog početka meča, Budućnost je uspjela da povede 3:0, da bi nakon toga domaći preuzeli vođstvo i završili prvu četvrtinu sa pet poena prednosti nakon dvocifrene prednosti u više navrata.

Druga četvrtina pripala je u potpunosti domaćima, prednost je išla u nekoliko navrata i do 15 poena razlike, da bi Budućnost otišla na pauzu sa 12 poena zaostatka nakon trojke Mekinlija Rajta uz zvuk sirene.

Budućnost u narednom kolu Evrokupa, u utorak, dočekuje Šljonsk, ali će prije toga, u subotu (19), dočekati Krku u 3. kolu ABA lige.

TURK TELEKOM – BUDUĆNOST VOLI 79:77 (25:20, 25:18, 19:20, 10:19)

Ankara – “Ankara arena”. Sudije: Arturas Sukis (Litvanija), Adar Per (Izrael) i Emilio Peres (Španija).

Turk Telekom: Mekdafi 5 (2-2), Guler, SAJBIR 2, Jagmur, PALMER 16 (5-5), Adams 18 (7-7), VALAS 14 (6-3), Akjel 4, ULUBAJ 6, Sav, INOK 14 (6-6), Ulusoj.

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 5 (1-1), Ilić 6 (2-0), Megi 6, Ros 8 (2-2), Slavković, MAKUNDU 6 (2-1), Grbović, DŽONS 4, Vilijams 7 (1-1), Rajt 14 (4-4), Popović 2, POL 19 (4-2).