Subota, 4 Maja, 2024

Budućnost opet poražena u Evrokupu

Naš šampion je odlično počeo meč, sredinom druge četvrtine imao maksimalnih 16 poena razlike (29:13), ali ni to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Košarkaši Budućnostti Volija poraženi su večeras u Podgorici od Arisa 65:63 u Evrokupu i nastavila seriju loših rezultata na evropskoj klupskoj sceni.

Naš šampion je odlično počeo meč, sredinom druge četvrtine imao maksimalnih 16 poena razlike (29:13), ali je nakon toga stao i u poslednja četiri minuta prvog poluvremena postigo svega četiri poena, primio čak 15 i otišao na veliki odmor sa samo pet poena prednosti.

Aris je početkom drugog poluvremena smanjio na 42:41, ali Budućnost tada pravi seriju 9:0 za sigurnih 51:41, međutim ni to nije bilo dovoljno sa se večeras osvoje bodovi.

Aris je u nastavku utakmice igrao bolje i organizovanije i zasluženo stigao do pobjede.

U posljednjoj četvrtini Budućnost je šest minuta bila bez poena, što je Aris iskoristio da preokrene rezultat i povede 63:60.

U finišu meča Mekinli Rajt je sa linije za slobodna bacanja smanjio na 62:63, ali upravo je Amerikanc na kraju bio tragičar. Prvo je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja i propustio je šansu da izjednači na 63:63.

“Težak poraz. Imali smo izuzetnih prvih 15 minuta. Mislim da je ključ u posljednjih 10 minuta, gdje smo u napadu bili loši. U posljednja 3-4 minuta prvog poluvremena smo imali 16 poena prednosti, a na odmor otišli sa plus pet što je njima dalo motivaciju. Vratili su se, ali mi smo odbili nalet, otišli na plus 10 i potpuno stali. Uzeli smo loša rješenja, nismo uspjeli da uhvatimo ritam u napadu u posljednjoj četvrtini. Aris je zasluženo pobjedio”, rekao je nakon poraza od Arisa trener Budućnosti Petar Mijović.

BUDUĆNOST VOLI – ARIS 63:65 (20:11, 19:23, 17:17, 7:14)

Podgorica – SC “Morača”. Gledalaca: 2.862. Sudije: Gitis Vilijus (Litvanija), Žozep Bisang i Maksim Buber (Francuska).

Budućnost Voli: Ilić, Megi 9 (4-4), Ros 2, Slavković 1 (2-1), MAKUNDU 20 (6-3), Grbović 1 (2-1), Džons 4, Jagodić-Kuridža, VILIJAMS 10, RAJT 9 (8-7), POPOVIĆ 5 (3-3), POL 2.

Aris: SANOGO 11, Toliopolos, Kar, KATSIVELIS 7 (6-3), Filios, BOHORIDIS 8 (2-2), Persidis, DE SOUSA 10, HEREL, Kalogiros, Benkston 14, GALINAT 15 (6-5).