AO: Kirjos nakon maratona savladao Hačanova, Medvedev rutinski

Australijanac je plasmanom u osminu finala, posle najdužeg meča u karijeri zakazao spektakl sa Rafaelom Nadalom, koji je prethodno "počistio" Pabla Karenja Bustu u tri seta

Australijski teniser Nik Kirjos se plasirao u osminu finala Australijan opena pobjedom nad Rusom Karenom Hačanovim.

Kirjos, Foto: Twitter/AusOpen

Kirjosu je bilo potrebno četiri sata i 26 minuta da savlada Hačanova rezultatom 3-2 u setovima – 6:2, 7:6(5), 6:7(6), 6:7(7), 7:6(8).

Australijanac je plasmanom u osminu finala, posle najdužeg meča u karijeri zakazao spektakl sa Rafaelom Nadalom, koji je prethodno “počistio” Pabla Karenja Bustu u tri seta.

I Danil Medvedev je sigurnom igrom došao do četvrte runde Australian opena.

Četvrti nosilac u Melburnu je u tri seta bio bolji od Alekseja Popirina.

Rus je slavio sa 6:4, 6:3, 6:2, nakon sat i 44 minuta igre.

Medvedev je kontrolisao zbivanja na terenu od početka do kraja i opravdao ulogu favorita.

Za plasman u četvrtfinale prvog Gren slema sezone igraće protiv Stana Vavrinke, kojem je ranije u drugom setu zbog povrede meč predao Džon Izner.