Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Janik Siner nakon velikog preokreta do trofeja u Melburnu

Gubio je Siner sa 2:0 i setovima, ali je se nije predavao i na kraju je pobijedio sa 3:6, 3:6, 6:4, 6:4 6:3 poslije tri sata i 44 minuta igre.

Italijan Janik Siner pobjednik je ovogodišnjeg Australijan openu, pošto je nakon velikog preokreta pobijedio Rusa Danila Medvedeva.

Siner je tako postao prvi italijanski teniser koji je osvojio Australijan open, a trijumfom u finalu spriječio je Medvedeva da se vrati na driugo mjesto ATP liste.

Medvedev nije još jednom uspio u finalu i nakon četvrtog finala na Grend slem turnirima ostaje sa samo jednom titulom, onom sa US opena, kada je u finalu pobijedio Novaka Đokovića i spriječio ga da osvoji kalendarski Grend slem.