Ponedjeljak, 6 Maja, 2024

ABA 2: Studentima crnogorski derbi u Sarajevu

Košarkaši Studentskog centra pobijedili su Sutjesku 100:94, u prvom meču u “balonu” Druge ABA lige u Sarajevu.

Ekipa iz Podgorice je zanimljiv i izjednačen meč riješila u posljednjoj četvrtini, koju je dobila 28:19.

Sutjeska je dobro igrala u prvom dijelu, pa je na veliki odmor otišla sa osam poena prednosti, 48:40.

Međutim, u nastavku su “studenti” brzo nadoknadili zaostatak i sa egalom se ušlo u posljednjih 10 minuta tokom kojih je tim Nenada Trajkovića osigurao trijumf.

Andrija Slavković i Igor Drobnjak postigli su po 19, dok je Alen dodao 15 poena za pobjednički tim.

U redovima Nikšićana 19 poena Miloševića, 18 Spasojevića.

Studentski centar je nakon osam utakmica jedina neporažena ekipa u Drugoj ABA ligi, dok Sutjeska ima učinak 2-6.

Podgoričani će u četvrtak od 20 sati igrati protiv Širokog, dok Sutjesku dan kasnije čeka Rabotnički.