Petak, 3 Maja, 2024
Rubrika:

DPS Pljevlja: Revanšizam, nepotizam i partijsko zapošljavanje u Rudniku uglja i Termoelektrani Pljevlja

Nećemo zaboraviti u kakvom je stanju bivša lokalna vlast ostavila Pljevlja 2014. godine, sprovodeći prije toga isti princip zapošljavanja partijskih i rođačkih kadrova kakav sada sprovodi u Rudniku i TE, pritom ne radeći ništa od onoga što su poslovi lokalne samouprave

Nakon 200 dana nove vlasti svjedoci smo ogoljenog nepotizma i bezobzirnog partijskog, zapošljavanja, kako su to “eksperti” stručno nazvali: “po dubini i širini”, na svim nivoima. Rudnik uglja i Termoelektrana Pljevlja su najočigledniji primjer kako se zarad ličnog interesa, rođaka, kumova i partijskih aktivista svjesno urušava rudarsko-energetski kompleks na kom počiva pljevaljska privreda, ocijenili su iz DPS Pljevlja.

Ostatak saopštenja DPS Pljevlja prenosimo u cjelosti

Aktuelni “eksperti“ na čelu Rudnika i TE sposobni su samo da oslabe i unište ove kompanije, prije svega kroz revanšističko protjerivanje pojedinaca i izostanak bilo kakve strategije za dalji razvoj energetike i Pljevalja. Jedino što su pokazali je kako se svakodnevno dovode članovi porodice, rođaci, istaknuti čla-novi partija na vlasti…, a koji čak ni ne znaju koji im je opis poslova zbog kojih su dovedeni. Određenim kadrovskim rješenjima i postupcima sigurno zalaze u zonu krivične odgovornosti, a višedecenijski sindikalci mogu da sjede u odborima direktora i istovremeno budu vodeći “eksperti” za ocjenu političke podobnosti zaposlenih.

U okolnostima kada su na vlasti u državi i u rukovodstvu dvije vodeće energetske kompanije ljudi koji su do juče upravo o Rudniku i TE govorili sve najgore i priželjkivali im propast, pitanje je kakvi će re-zultati biti postignuti i da li će uopšte kompanije opstati, jer se prihodi kompanija koriste isključivo za ličnu korist, nikako za dobrobit grada, građana i privrede.

Kadrovi koji se prebacuju iz lokalnih preduzeća u energetske kompanije nikako svojim stručnim profil-ima ne odgovaraju poslovima u privredi, pa tako dolazimo u situaciju da o Rudniku i TE odlučuju filozofi, istoričari, književnici… koji sigurno ne mogu znati mnogo o procesima eksploatacije uglja i pro-izvodnje električne energije.

Urušavanje pljevaljskih energetskih kompanija je samo odraz stanja na državnom nivou i slika vlasti koja razgrađuje mukotrpno postignuto u prethodnom periodu, od zakona, institucija, privrede, iden-titeta i integriteta pojedinca, do samog koncepta građanske države, kakva Crna Gora jeste oduvijek.

Nećemo zaboraviti u kakvom je stanju bivša lokalna vlast ostavila Pljevlja 2014. godine, sprovodeći prije toga isti princip zapošljavanja partijskih i rođačkih kadrova kakav sada sprovodi u Rudniku i TE, pritom ne radeći ništa od onoga što su poslovi lokalne samouprave.

Nedopustivo bi bilo za Pljevlja i Pljevljake da se ista greška ponovi, zato zajedno obratimo pažnju i pratimo svaki potez novih rukovodstava energetskih kompanija, kako se za koju godinu ne bismo kajali što smo ostali bez najvećeg privrednog resursa i mogućnosti za dalji razvoj našeg grada.

Najnovije

Najčitanije

Povezano

Komentari

Subscribe
Notify of

0 Komentara
Inline Feedbacks
Pregedaj sve