Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Kvalifikacije za Eurobasket: Crna Gora parirala ali posustala u posljednjoj četvrtini protiv Francuza

Crnogorski košarkaši poraženi su na gostovanju Francuskoj 85:66 u drugom kolu kvalifikacija za Eurobasket.

Kobs, Foto: FIBA

Meč je odlučen u posljednjoj četvrtini serijom “trikolora” od 15:0, kada su došli do plus 18 i rutinski priveli utakmicu kraju.

Francuska je i u prvom dijelu imala 11 poena prednosti, ali se naš tim preko razigranih Ivanovića i Todorovića vratio na minus dva pred odmor, 40:38.

Dozvolili su dosta lakih poena rivalu naši momci i u trećoj četvrtini. Međutim, trojkama Šehovića i Nikolića sa aktivnih 60:54 dočekali su završni period.

Međutim, na opisan način Francuska je prelomila utakmicu, a naša selekcija osim fantastičnog Nikole Ivanovića nije imala igrača na visokom nivou.

Bek Budućnosti je sa 24 poena (5/5 trojke), bio najefikasniji igrač utakmice. Marko Todorović dodao je 12, a Danilo Nikolić devet koševa.

Busel je dao 15, a Fol 12 poena za Francusku.

Crna Gora nakon dva kola ima polovičan učinak u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Francuska – Crna Gora 85:66 (18:12, 22:26, 20:16, 25,12)

IV četvrtina:

85:66 – Poeni Jabusela i Kordinijea za kraj meča.

77:65 – Nikola Ivanović postiže novu trojku, to mu je peta večeras iz isto toliko pokušaja.

77:62 – Nevjerovatna serija Francuza 15:0, koju konačno prekida Nikolić za tri poena.

62:57 – Ivanović postiže trojku na startu posljednje četvrtine, a Kordinije uzvraća svojim poenima.

III četvrtina:

60:54 – Ivanović poentira, a Mbaje uzvraća novim poenima i time je završena i treća dionica.

58:52 – Velika serija Crne Gore poenima Todorovića uz bacanje i trojkama Šehovića i Nikolića za minus tri, koju prekida Mbaje uz dodatno bacanje.

53:43 – Ogromna serija Francuza 10:0 za plus 13, koju prekida Ivanović s distance.

43:40 – Žilijen postiže trojku na startu treće četvrtine, a Kobs uzvraća poenima iz reketa.

II četvrtina:

40:38 – Todorović poentira polaganjem za novo izjednačenje, a Časan uzvraća svojim poenima iz skoka za kraj prvog poluvremena.

38:36 – Ilić poentira za izjednačenje, a Žilijen uzvraća svojim poenima iz reketa.

35:31 – Poeni Popovića i Todorovića za minus jedan, a Mbaje uzvraća zakucavanjem.

33:27 – Brzi poeni na obje strane. Fol poentira, Ivanovića uzvraća trojkom i Kordinije poentira u narednom pokušaju.

29:23 – Francuska vraća plus 11 pogotcima Kordinijea i Fola, koju prekida Ivanović serijom od pet poena.

25:16 – Crna Gora materijalizuje nesportsku ličnu Mišnmečua uspješnim bacanjima Ivanovića i Bjelice, ali Kordinije uzvraća svojim poenima.

23:12: Francuzi nastavljaju seriju u drugoj četvrtini bacanjima Oltare i trojkom Ivernicija za velikih plus 11.

I četvrtina:

18:12 – Bezuspješan pokušaj Nikolića i time je završena prva četvrtina.

18:12 – Ivanović poentira za minus jedan, a Francuska uzvraća trojkom Katara i zakucavanjem Jabusela za velikih plus šest.

11:10 – Todorović realizuje 1/2 bacanja za plus dva, a Jabusel postiže trojku za preokret.

6:7 – Popović postiže poene iz kontre za prvo vođstvo Crne Gore, a Fol uzvraća s realizacijom jednog od dva bacanja.

5:5 – Fol peontira zakucavanjem, a Kobs uzvraća svojim poentiranjem.

3:3 – Butil postiže trojku na startu meča, Šehović vraća istom mjerom.

0:0 – Počinje meč u Vendespejsu!!!

Podsjetimo se, Crna Gora je u prošlom kolu savladala Veliku Britaniju u Morači 81:73, dok je Francuska poražena od Njemačke u gostima 83:69.

U okviru grupe G, Njemačka je trenutno vodeća s dva boda koliko ima i Crna Gora, dok Velika Britanija i Francuska imaju po bod.