Crvena zvezda slomila otpor Efesa

Dva tima su se tokom cijelog meča smjenjivala u vođstvu, ali je Crvena zvezda pobijedila sa 97:83 (22:21, 21:28, 29:21, 25:13).

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su četvrtu pobjedu u 11. kolu Evrolige, pošto su večeras u Beogradu pobijedili Efes, zahvaljujući boljoj igri u posljednjih 10 minuta.

Dva tima su se tokom cijelog meča smjenjivala u vođstvu, ali je Crvena zvezda na krilima Luke Mitrovića, Nemanje Nedovića, Jaga doš Santoša i Miloša Teodosića pobijedila sa 97:83 (22:21, 21:28, 29:21, 25:13).

Efes je odlično odigrao drugu četvrtinu i na poluvrijeme otišao sa šest poena prednosti (49:43), ali je Crvena zvezda mnogo odlučnije i hrabrije ušla u drugo poluvrijeme i veoma brzo nadoknadila zaostatak, a u tim trenucima konce igre u svoje ruke preuzeli su Teodosić, Jago i Nedović, pa je trijumf na kraju bio i ubjedljiv.

Najefikasniji u timu Crvene zvezde bio je Nedović sa 23 poena, dok je Mitrović ubacio 19. Jago je postigao 15 poena, imao četiri skoka, pet asistencija i indeks korisnosti 28. Teodosić je bio samo 18 minuta na parketu, ali je ubacio devet poena, imao tri skoka i četiri asistencije.

U timu Efesa najbolji su bili Šejn Larkin sa 21 poenom i Vil Klajburn koji je ubacio 17.

Crvena zvezda poslije 11 odigranih utakmica u Evroligi ima četiri pobjede i sedam poraza.