Četvrtak, 2 Maja, 2024
Rubrika:

Šta treba da se desi da ministar podnese ostavku?

Opravdano nezadovoljstvo građana radom države, posebno kad je u pitanju bezbjednost najmlađih, nameće pitanje: šta još treba da se desi da bi ministar podnio ostavku? Sudeći po njegovom ponašanju koje se zasniva na maksimi ''fotelja ispred svega'', malo je vjerovatno da će Adžiću proraditi savjest i da će se odlučiti na taj korak

Nove dojave o bombama u školama u Crnoj Gori izazvale su ogorčenje i nezadovoljstvo kod roditelja, a sve su glasniji pozivi na proteste kako bi iskazali revolt na ovakav vid nesposobnosti države da garantuje bezbjednost djeci i obezbijedi im da normalno idu u školu.

Jer nakon jučerašnjih novih dojava o bombama u crnogorskim školama, stvari su dovedene do apsurda, iako je ministar policije Filip Adžić prošle nedjelje svečano saopštio da je autor dojava maloljetnik iz Češke.

Nakon što je Uprava policije saopštila da je maloljetnik iz Češke slao dojave o bombama crnogorskim školama, na Tviteru se oglasio ministar unutrašnjih poslova u tehničkom mandatu Adžić, naglašavajući da otkrivanje pošaljioca lažne dojave predstavlja snagu države.

Realnost je, međutim, brzo demantovala ministra. Uskoro su stigle nove prijetnje fakultetima,  ali i Višem sudu, a onda ponovo školama.

Opravdano nezadovoljstvo građana radom države, posebno kad je u pitanju bezbjednost najmlađih, nameće pitanje: šta još treba da se desi da bi ministar podnio ostavku?

Mnogi smatraju da razloga za objektivnu odgovornost ima više – od tragičnih događaji na Cetinju od 12. avgusta kada je život izgubilo deset osoba, kada se najviše polemisalo o tome  da li je policija adekvatno reagovala, kako na terenu, tako i u komunikaciji sa uznemirenom javnošću, preko afere sa zaplijenjenim cigaretama, informacija o tome da je droga ušla i u osnovne škole, pa do dojava o bombama.

Ostavke ministara u prethodnim crnogorskim vladama nijesu bile česte ali ih je bilo. Primjer objektivne odgovornosti je potez ministra održivog razvoja i turizma u Vladi Duška Markovića, Pavla Radulovića zbog snimka na kome, kako se sumnjalo, dva građevinska inspektora reketirali biznismena u Budvi.

“Zbog činjenice da mi nijesmo uspjeli, iako smo se borili da takvu vrstu ponašanja iskorijenimo, bez obzira da li se to desilo 2013, 2017 ili 2018, godine, jer ti ljudi i dalje rade u ministarstvu, ja sam odlučio da kao rukovidlac ovog organa podnesem ostavku”, rekao je tadašnji ministar održivog razvoja i turizma Pavle Radulović.

I ministar zdravlja u Vladi Mila Đukanovića, Miodrag Bobo Radunović, podnio je ostavku na to mjesto 2014. godine nakon infekcije pet beba u bjelopoljskoj bolnici, od kojih je jedna preminula.

Tadašnji ministar saobraćaja Andrija Lompar je, nakon stravične željezničke nesreče na Bioču 2006. godine u kojoj je poginulo 47 osoba, a više od 200 povrijeđeno, podnio ostavku iako se nakon izbora iste godine ponovo vratio na tu poziciju.

Da li će njihov primjer da slijedi i aktuelni ministar unutrašnjih poslova Adžić, pokazaće vrijeme. Sudeći po njegovom ponašanju koje se zasniva na maksimi ”fotelja ispred svega”, malo je vjerovatno da će Adžiću proraditi savjest i da će podnijeti ostavku.

L.P.Đ.

Najnovije

Najčitanije

Povezano

Komentari

Subscribe
Notify of

3 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najpopularniji
Inline Feedbacks
Pregedaj sve
KLEMENTINA
24.12.2022-08:05 08:05

Da bude ČOEK, što u ovom slučaju nije.

COL
24.12.2022-09:19 09:19

Možda i bi da smije jer kad tamo dođe neko drugi neće ga svi kući zamrcati.

!!!
24.12.2022-16:49 16:49

Men'se čini da ovi iz URE od gologa straha ne smiju nazad.Svi nešto znaju i ne zaspijevaju,jer su se svi za nešto ogrebali.Ko prvi povuče nogu eto ih sve na ražnju a prvi će biti najveće zlo što CG zadesi u njenoj istoriji Abazd glavom i bradom.Pih…