ZOI: Fenomenalni Filon Maje dominantno do novog zlata

Kventin Filon Maje osvojio je zlatnu medalju u potjeri na 12,5 kilometara na Zimskim igrama u Pekingu.

Fenomenalni Francuz sjajno je odradio posao, pogodio svih 20 hitaca i u cilj ušao sa skoro 29 sekundi prednosti u odnosu na Tarjei Boa iz Norveške.

Bronzana medalja pripala je Rusu Eduardu Latipovu. Mogao je i do srebra, ali je promašio metu u posljednjem gađanju, pa je morao u kazneni krug.

Za Filon Majea ovo je četvrta medalja u Pekingu. Pored zlata i srebra u sprintu i potjeri, pobijedio na 20 kilometara, dok je u miks štafeti osvojio srebrnu medalju.

Postao je prvi Francuz koji je na jednim Zimskim olimpijskim igrama osvojio četiri odličja.