Veliki preokret Crvene zvezde, SC Derbi ispustio favorita

Crvena zvezda je nakon velikog preokreta pobijedila sa 83:81 (15:21, 15:19, 19:24, 34:17) SC Derbi čiji su košarkaši propisno pretučeni i posljednjih deset minuta igre pod oba obruča.

Bio je SC Derbi nadomak velike senzacije i pobjede u meču protiv Crvene zvezde u Beogradu, ali je u posljednnih 10 minuta propustio 15 poena prednosti u prvoj utakmici četvrtfinala Admiralbet ABA lige.

Sudije su u tih deset minuta svašta dozvolili košarkašima Crvene zvezde, koji su tukli u napadu i odbrani, a sudije dozvoljavale ragbi pulenima Aleksandra Vučića, koji su iz budžeta Vlade Srbije dobili još jednu finansijsku injekciju tešku ovog puta 1,5 miliona eura.

Crvena zvezda je samo na startu utakmice povela sa 1:0 i sve nakon toga proteklo je u znaku Podgoričana koji su u jednim trenuku imali i prednost od 18 poena, tokom treće četvrtine kada je na semaforu bilo 38:56 nakon trojke Emira Hadžibegovića.

Na kraju treće četvrtine Podgoričani su vodili 15 poena razlike, bilo je 49:64, ali ni to nije bilo dovoljno za pobjedu u Beogradu.

Crvena zvezda prvi put na utakmici izjednačila (74:74), a poslije trojke Adama Hange, minut i 27 sekundi prije kraja, drugi put povela (80:77).

Tokom utakmice u gotovo praznoj “Areni” navijači Crvene zvezde su često skandirali “uprava napolje”, što bi moglo da znači da su u navijačkoj grupi sa sjeverne šipke osjetili skori odlazak u istoriju aktuelne vlasti koju personifikuje predsjednik svega is vačega u Srbiji, i traženje novih političkih snaga koji bi u budućnosti trebali da budu nova “sisa za mužu” države i državnih resursa.

Najefikasniji kod SC Derbija je bio Ivišić sa 14 poena. Bogavac i Pavlićević su imali po 11, a Drobnjak 10 poena.

Kod Zvezde je najefikasniji bio Teodosić sa 17 poena.

Druga utakmica četvrtfinala plej-ofa igra se u ponedjeljak 22. aprila u Podgorici, a eventualna majstorica 26. aprila ponovo u Beogradu.

CRVENA ZVEZDA – SC DERBI 83:81 (15:21, 15:19, 19:24, 34:17)

Beograd – “Beogradska arena”. Gledalaca: 3.324. Sudije: Nedović (Slovenija), Kardum i Mustapić (Hrvatska).

Crvena zvezda: Teodosić 17 (7-6), HANGA 7, Tompkins 2, Davidovac 13 (4-3), MITROVIĆ 14 (4-2), Lazić 6, BOLOMBOJ 6, Ilić, NEDOVIĆ 13 (3-2), GIEDRAITIS, Gilespi, Dos Santos 5 (2-2).

SC Derbi: Bogavac 11 (3-3), PAVLIĆEVIĆ 11, Vučeljić, HADŽIBEGOVIĆ 7, Baćović 6 (3-2), IVIŠIĆ 14, DOKINS 8 (2-2), Drobnjak 10 (6-6), Drežnjak 3, KAPUSTA 7 (6-4), Mirković 4.