Petak, 3 Maja, 2024

Veliki kiks Budućnosti

Drugi put fudbaleri Budućnosti su izgubili od Jezera u Beranama  je bilo 3:1, tako da pet kola prije kraja šampionata ima tri boda manje od Dečića, koji je na Trening kampu OFK Titograda savladao Mladost DG 2:0.

Aktuelni šampion Budućnost sve radi protiv sebe i nakon novog poraza, sedmog u sezoni, u 31. kolu MeridianBet Prve crnogorske fudbalske lige, sve dalje je od odbrane titule.

Fudbaleri Budućnosti su na startu proljeća, u februaru, pod Goricom izgubili od Jezera  sa 1:0,  a na klupi tima iz Plava sjedio je tada Ivan Brnović, sadašnji trener Budućnosti.

Njegova ekipa nakon novog kiksa ima i samo dva boda više od Sutjeske, koja je savladala Jedinstvo u Nikšiću 3:1. Upravo će se ova dva tima sastati u Podgorici u narednom kolu. A Mornar, nakon današnje pobjede nad Arsenalom (2:1) na četvrtoj poziciji ima tri boda manje od Budućnosti.

Fudbaleri Mornara i Rudara ostvarili su pobjede u 31. kolu Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige (MPCFL).

Mornar je u Tivtu savladao Arsenal 2:1 i 13. pobjedom ostao u trci za treće mjesto.

Barski sastav poveo je golom Nikole Vukovića u 19. minutu.

Efektnim pogotkom Damjan Mugoša je poravnao na 1:1 u 57, a samo dva minuta kasnije konačan rezutat postavio je Balša Vukotić.

Rudar je u Pljevljima slavio protiv Petrovca 1:0 i prekinuo seriju od devet mečeva bez pobjede u prvenstvu.

Odlučujući pogodak, za šesti trijumf ove sezone, postigao je Jasmin Muhović u 20. minutu.

Sutjeska u Nikšiću, poslije 30 minuta igre, vodi protiv Jedinstva 2:0, golovima Vaska Kalezića u 12. i Vuka Strikovića u 32. minutu.

Za 19 sati zakazani su dueli Budućnosti i plavskog Jezera, odnosno Dečića i Mladosti u podgoričkom naselju Stari aerodrom.