Važan bod: Jovović i Jokanović remizirali

Al Ahli iz Dohe uhvatio je dobar ritam sa Nebojšom Jovovićem na klupi – ,,zeleno-bijeli“ su na posljednjih pet utakmica ostvarili tri pobjede i dva remija, a juče su osvojili herojski bod nakon što su u meču sa Garafom više od 70 minuta imali igrača manje.

Jovović, Foto: Africasoccer.com

Domaći tim je od 22. minuta ostao brojčano slabiji u polju, s tim što je glavni arbitar najprije pokazao žuti karton Jasimu Mohamedu, da bi potom promijenio odluku poslije gledanja VAR tehnologije.

Ahli je i pored isključenja bio opasniji, a pred odlazak na odmor imao je nekoliko velikih prilika.

U nastavku je sastav Slaviše Jokanovića poveo u 66. minutu, ali je izjednačenje stiglo u 71. kada je australijski štoper Lovri preciznim udarcem iskosa sa lijeve strane krunisao akciju svog tima.

Utakmica je u finišu mogla da ode i na jednu i na drugu stranu, ali se rezultat nije mijenjao.

Crnogorski i sprski trener vodili su duel i prije osam dana. Naš kormilar bio je uspješniji, a njegova ekipa je tada prošla u polufinale Kupa nakon pobjede od 1:0.