Četvrtak, 2 Maja, 2024

VELIČANSTVENA NOĆ U PREPUNOJ MORAČI: Crna Gora savladala Grčku 33:25, Lavovi idu na SP

Nakon poraza od 25:23 u Halkidi bilo je jasno da tim Zorana Roganovića mora da napravi nešto veliko – i uspio je, nošen nestvarnom podrškom sa tribina

Crnogorska rukometna reprezentacija plasirala se na SP – u revanšu baraža igrači selektora Zorana Roganovića pružili su fenomenalnu partiju, savladali Grčku 33:25 i nadomjestili dva gola zaostatka iz Atine.

U veličanstvenoj atmosferi prepune Morače, Branko Vujović, Nebojša Simić, Miloš Vujović, Radojica Čepić i drugovi, odveli su reprezentaciju na Mundijal u Švedskoj i Poljskoj nakon skoro deset godina!

Kapa dolje za sve, svaka čast i fenomenalnim navijačima, koji nijesu odustali ni kada su se Grci približili na gol zaostatka (21:20) ili na ,,minus četiri” u finišu meča.

Nakon odličnog prvog poluvremena (16:12), ključne golove u nastavku postigli su Miloš Božović, bombarder Vujović, a prevagu je donio sa gola Simić (16 odbrana).

Najefikasniji u našem timu bio je Branko Vujović sa devet golova, Miloš Vujović dao je šest, Čepić gol manje

Tok meča:

Kraj – Crna Gora se plasirala na SP pobjedom nad Grčkom rezultatom 33:25.

30:25 – Gol Čavora, onda je Simić upisao novu maestralnu odbranu.

29:25 – Serija Grka 3:0, opet se komplikuju stvari.

29:24 – Boskos je smanjio prednost Crne Gore, onda se upisao i Ciras.

29:22 – Miloš Vujović za ogromnih plus sedam.

28:22 – Raspucani Branko Vujović čuva prednost “lavovima”.

27:22 – Grci su smanjili na minus pet, Crna Gora ima sve što joj treba za plasman na SP na deset minuta prije kraja.

27:21 – Još jedan cepelin, sada je pogodio Miloš Vujović.

26:21 – Osmi gol Branka Vujovića, a onda i pogodak Božovića.

25:21 – Osmi gol Branka Vujovića.

24:21 – Smanjili su Grci, ne predaju se.

24:20 – Projektil Branka Vujovića za velika četiri gola prednosti.

23:20 – Čepić je donio plus tri, onda je isključen.

Simić je skinuo zicer Cirasu u kontranapadu.

22:20 – Gol Božovića, drugi na utakmici.

21:20 – Sedmi gol Cirasa, opet je to minimalna prednost “lavova”.

21:19 – Gol Miloša Vujovića iz sedmerca, naša selekcija ima igrača više.

20:19 – Malions je iz sedmerca matirao Simića.

20:18 – Branko Vujović je šestim pogotkom vratio plus dva.

19:18 – Grci su se razigrali u drugom poluvremenu, dali su šest golova za manje od sedam minuta.

19:17 – Božović je zatresao mrežu.

18:17 – Sada je samo plus jedan. Pasias je pogodio, a Roganović zvao minut odmora.

18:16 – Grci su na minus dva, gol Pasiasa.

Brža igra na startu nastavka, Crna Gora vodi 18:15.

17:14 – Uzvratio je Ševaljević, ali je odmah na drugoj strani pogodio Papadionisiu.

16:13 – Gol Milionasa u prvom napadu u drugom poluvremenu.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme: Crna Gora nakon 30 minuta ima četiri gola prednosti protiv Grčke, vodi 16:12. Prvi meč u Halkidi je završen pobjedom Grka 25:23.

16:11 – Velikih pet golova razlike, drugi pogodak Filipa Vujovića.

15:11 – Branko Vujović je bio siguran iz sedmerca.

14:11 – Odmah je smanjio Mihalidis u napadu s igračem više.

14:10 – Upisao se Filip Vujović s krila, naša selekcija prvi put ima plus četiri.

Simić je zaustavio Cirasa iz sedmerca.

13:10 – Gol Čavora, cepelin poslije asistencije Radovića.

12:10 – Malios je strijelac za Grčku.

12:9 – Opet je tri gola prednostzi za Crnu Goru – rutinski je kontru realizovao Miloš Vujović.

11:9 – Prvi gol Lazovića, opet su “lavovi” na plus dva.

10:8 – Grbović je nekako pronašao put do mreže.

9:8 – Nakon nekoliko neuspješnih napada na obje strane, Ciras je pogodio.

9:7 – Razigran je Čepić, pogodio je za dva gola razlike.

8:7 – Grčka ne dozvoljava našem timu da se odlijedi. Malios je sada bio strijelac.

8:6 – Uzvratio je Branko Vujović, postigao gol i iznudio isključenje. Bolje nije moglo iz jednog napada “lavova”.

7:6 – Ciras peti put pronalazi put do mreže. Heleni su na minus jedan…

7:4 – Ponovo Čepić, za nova tri gola razlike u korist naše selekcije.

6:4 – Sve golove u grčkom timu postigao je Ciras.

6:3 – Čepić drugim golom vraća plus tri.

5:3 – Drugi pogodak Branka Vujovića.

4:3 – Opet Ciras, drugi put zaredom, matira Simića sa pozicije krila.

4:1 – Čepić je strijelac, “lavovi” su opet na tri gola prednosti.

3:1 – Grčka je postigla prvi gol, Ciras je strijelac.

3:0 – Crna Gora u 6. minutu ima plus tri nakon pogotka Grbovića.

2:0 – Miloš Vujović se upisao iz kontranapada.