Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Crna Gora ubjedljiva protiv Gruzije

U duelu protiv reprezentacije koja je takođe, učestvovala na EHF Euro 2024, izabranici selektora Vlada Šole pružili su odlično izdanje i uz dominaciju u svim segmentima, došli do ubjedljive pobjede.

“Lavovi” su bili ubjedljivi protiv Gruzije u prvom od dva prijateljska duela u okviru EHF sedmice i na kraju slavili sa 34:20 (19:11).

Već u 9. minutu bilo je 7:2, a na kraju prvog poluvremena 19:11.

Crna Gora je prvi put do dvocifrene prednosti stigla u 32. minutu (21:11) i uvećavala je do konačnih +14.

Luka Radović je bio najefikasniji sa osam golova u našem taboru, dok je Stefan Čavor postigao četiri.

U A timu su debitovali Milorad Bakić sa četiri i Filip Krivokapić sa tri gola.

Nebojša Simić je branio u prvom poluvremenu i upisao šest odbrana, a Nikola Matović četiri i Haris Suljević jednu odbranu u nastavku.

Isti rivali odmjeriće snage i sjutra u 14 sati, takođe, u dvorani “Verde”.