SP: Lavice razbile Angolu, naredna faza u džepu

''Lavice'' su u meču u kojem je pobjeda bila obaveza savladale Angolu 30:20 za prvi trijumf na Svjetskom prvenstvu. Ubjedljiv trijumf veoma je važan i zbog toga što bi gol razlika mogla da bude odlučujuća, ako Angola za dva dana savlada Sloveniju

Poraz od Slovenije brzo je zaboravljen.

”Lavice” su u meču u kojem je pobjeda bila obaveza savladale Angolu 30:20 za prvi trijumf na Svjetskom prvenstvu.

Ubjedljiv trijumf veoma je važan i zbog toga što bi gol razlika mogla da bude odlučujuća, ako Angola za dva dana savlada Sloveniju.

Afričkoj selekciji biće potrebna pobjeda sa 10 golova razlike, kako bi završila ispred Crne Gore.

Od starta su izabranice Bojane Popović izašle sa pravim stavom i gradile prednost.

Angola je uzvraćala, nije željela lako da se preda, ali je od početka bilo jasno da je naš tim mnogo bolje ušao u utakmicu.

Prije svega u odbrani sa sjajnom Marinom Rajčić na golu.

Do poluvremena je bilo 11:9, da bi nakon odmora ”lavice” dodale gas, došle do sedam golova prednosti i tada prelomile utakmicu.

Crnu Goru je sa 12 pogodaka predvodila Jovanka Radičević, dok je Matea Pletikosić postigla pet.

”Lavice” će u utorak igrati protiv Francuske od 20.30.

Crna Gora – Angola 30:20 (11:9)

Kraj. Crna Gora je poput Francuske u prvom kolu savladala Angolu 30:20 i praktično obezbjedila plasman u narednu fazu Svjetskog prvenstva.

55’ – ”Lavice” djeluju sjajno na terenu, odlično funkcioniše odbrana i napad i zasluženo vode 27:18. Sve je ovdje riješeno.

49’ – Gol Eme Ramusović za 22:16, tajm aut selektora Angole. Naš tim ima veliku prednost.

46’ – Proradio je napad i opet smo na plus pet, 20:15.

42’ – Opet serija Angole od tri gola, pa je Bojana pozvala minut odmora da smiri ekipu. 17:14.

40’ – Četiri gola dala je Jovanka u nastavku, uz sjajnu Marinu vodi ”lavice” ka pobjedi. 17:11.

35’ – Odličan početak nastavka sa tri brza gola, dva Jovanke Radičević, uz nekoliko dobrih odbrana Marine Rajčić. 14:10 za naš tim.

31’ – Nastavlja se meč u Granoljersu.

Poluvrijeme. Nakon 30 minuta naše djevojke vode 11:9. Tri gola Jovanke Radičević, po dva Tanje Ašanin i Ivone Pavićević. Odbrana sjajna, napad može bolje.

28’ – Smanjila je Angola na 10:8, tajm aut zove Bojana Popović.

25. minut – Čuva naša selekcija sigurnu prednost, nakon pogotka Marine Rajčić s gola na gol. 10:6.

20’ – Sjajan impuls sa klupe dale su golovima Đina Malović i debitantkinja Tanja Ašanin. 8:5 za naš tim poslije 20 minuta igre.

15’ – Malo se naše muče u napadu, ali i dalje prednost od 5:3. Odbrana funkcioniše odlično.

10’ – Blagi zastoj u igri naših rukometašica. Ivona Pavićević je vezala dva pogotka za plus četiri, nakon čega je uslijedio zastoj i Angolke to iskoristile da vežu tri pogotka, da bi Grbić prekinula led. 5:3.

5’ – Dobar početak naših djevojaka koje vode 2:0. Marina Rajčić je već upisala četiri odbrane uz golove Radičević i Brnović.

1’ – Počeo je meč u Granoljersu i Marina Rajčić brani prvi pokušaj Angole.

”Lavice” moraju da pobijede Angolu kako bi ostale u konkurenciji za plasman u drugu fazu 25. Svjetskog prvenstva.

Ni trijumf, ipak, ne garantuje ništa, jer bi u posljednjem kolu prvak Afrike mogao da se vrati u igru pobjedom nad Slovenijom u posljednjem kolu, a onda bi odlučivala međusobna gol-razlika.

Naravno, u slučaju da Crna Gora na zatvaranju grupe A izgubi od Francuske.

Tim Bojane Popović je prije četiri mjeseca na Olimpijskim igrama u Tokiju savladao Angolke 33:22, ali je tada tim bio jači za Đurđinu Jauković, Majdu Mehmedović, Jelenu Despotović i Andreu Klikovac.

Meč u Granoljersu sude Argentinke Marijana Garsija i Marija Ines Paolantoni.