Holandija slavila protiv Crne Gore, slijedi borba za sedmo mjesto

''Lavice'' su danas poražene od Holandije 28:25, u prvoj utakmici razigravanja od petog do osmog mjesta

Crnogorske rukometašice igraće u nedjelju od 13 sati protiv Češke za sedmo mjesto na Svjetskom prvenstvu.

“Lavice” su danas poražene od Holandije 28:25, u prvoj utakmici razigravanja od petog do osmog mjesta.

Odlično je Crna Gora počela utakmicu i povela 10:5, zahvaljujući sjajnim krilima, Dijani Mugoši i Nini Bulatović.

Kako je odmicala utakmica, Holanđanke su pronalazile ritam, pa su do poluvremena uspjele da preokrenu na 14:13.

Tokom prve polovine nastavka, Crna Gora je imala aktivan rezultat, najviše zahvaljujući sjajnoj Marini Rajčić među stativama.

Poslije akcije Tanje Brnović, Dijana Mugoša ja izjednačila na 18:18, ali u završnici utakmice Holandija je bila mnogo bolja.

Serijom 3:0 opet je napravila razliku, koju naše djevojke nisu uspjele da sustignu.

Dijana Mugoša dala je šest golova, Tatjana Brnović jedan manje, dok je četiri puta pogodila Nina Bulatović.

Holanđanke su predvodile Anđela Maleštajn sa osam i Diona Hušer sa sedam golova.

CRNA GORA – HOLANDIJA 25:28 (13:14)

Herning – „Jiske bank boksen”. Gledalaca: 1.627. Sudije: Hansen i Madsen (Danska). Sedmerci: Crna Gora 4 (2), Holandija 5 (5). Isključenja: Crna Gora 2, Holandija 2 minuta.

Crna Gora: RAJČIĆ (11 odbrana), Babović, Marsenić, Pletikosić 2, Godeč, MUGOŠA 6 (1), Vukčević 1 (1), Popović, IVANOVIĆ, Malović, BRNOVIĆ 5, BULATOVIĆ 4, Klikovac 2, DESPOTOVIĆ 2, Pavićević, GRBIĆ 1.

Holandija: Dajndam (pet odbrana i dva sedmerca), Lider, TEN HOLTE (četiri odbrane), VAN DER HEJDEN 2, ABING 1, NISER 2, VAN VETERING 3, Broh 3, Hagerti, Dulfer 2, Smits, Sprengers, MALESTAJN 8 (5), Folebreht, VAN DER FLIT, Hausher 7.