Srijeda, 29 Maja, 2024

Remi Crne Gore i BiH

Liga nacija

Fudbalska reprezentacija Crne Gore igrala je večeras neriješeno protiv Bosne i Hercegovine u Podgorici 1:1, u utakmici trećeg kola B grupe Lige nacija.

Kraj meča

93′ Orsatov posljednji zvižduk.

89′ Opet dobra akcija našeg nacionalnog tima. Sada je završio Hakšabanović sa 17 metara malo preko gola.

88’ Hakšabanović je šutirao sa preko 20 metara, preko gola.

83’ Pokušao je Marušić iskosa sa desne strane, lopta je otišla pored gola.

77’ Stigli smo do izjednačenja! Marušić je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je zakačila jednog defanzivca gostiju i prevarila golmana Šehića.

69’ Dobra kontra gostiju, Tomašević je izblokirao Prevljaka…

62’ Naplatili su gosti bolju igru – Menalo je iskoristio smušenu reakciju naše odbrane i sa desetak metara savladao Mijatovića.

58’ Dobar udarac Menala nakon kornera, Mijatović siguran.

51’ Krunić je šutirao sa 17-18 metara po zemlji, Mijatović je odlično reagovao.

Kraj prvog dijela.

41’ Kakva prilika za Crnu Goru! Majstorski se Jovović oslobodio dvojice igrača i šutirao iskosa sa lijeve strane, prečka je spasila goste!

29’ Tomašević je zamalo zakasnio da sa peterca šutira nakon kornera Hakšabmovića.

Prošlo je 20 minuta, utakmica je ušla u mirnu fazu.

6’ Uzvraćaju gosti, odličan šut Hadžikandunića glavom sa desetak metara, Mijatović je krajnjim naporom odbranio.

3’ Šutirao je Jovović sa ivice kaznenog prostora, Šehić je odbio loptu u polje.

Meč je počeo.

Sastavi:

Crna Gora: Mijatović – Vešović, Vujačić, Tomašević, Andrija Vukčević – Raičković, Janković – Marušić, Jovović, Hakšabanović – Mugoša.

BIH: Šehić – Sušić, Hadžikadunić, Ahmedhodžić, Kolašinac – Pjanić, Hotić, Hadžiahmetović, Krunić – Gojak – Džeko.

U pitanju je prvi zvanični, nakon dva prijateljska meča.

Oba duela završena su bez golova, 28. maja 2018. u Zenici i 2. juna prošle godine na sarajevskoj Grbavici.

Crna Gora nakon dva odigrana kola ima polovičan učinak – pobjedu i poraz.

Savladala je pred svojim navijačima Rumuniju 2:0, dok je u Helsinkiju istim rezultatom izgubila od Finske.

Selekcija BiH igrala je u Helsinkiju 1:1, dok je u Zenici slavila protiv Rumunije 1:0.