ABA: Budućnost pobijedila Crvenu Zvezdu 84:80, Kol i Džekson izborili majstoricu

Izabranici Jamina Repeše su u dramatičnom meču izjednačili u seriji 2:2 nakon što su pobjedili u prošlom duelu takođe u Morači 80:72 i u Beogradu će igrati odlučujući meč za odbranu titule i novi plasman u Evroligu

Odigran je i četvrti meč finalne serije ABA lige. Košarkaši Budućnosti izborili su majstoricu protiv Crvene zvezde MTS u Morači rezultatom 84:80.

Izabranici Jamina Repeše su u dramatičnom meču izjednačili u seriji 2:2 nakon što su pobjedili u prošlom duelu takođe u Morači 80:72 i u Beogradu će igrati odlučujući meč za odbranu titule regionalnog takmičenja i novi plasman u Evroligu.

Izabranici Milana Tomića su bolje otvorili meč i nakon pree četvrtine poveli 20:25.

U nastavku je bila ravnopravna borba gdje je Budućnost za nijansu bila bolja i na kraju prvog poluvremena je bilo samo minus tri 35:38.

Nakon pauze Zvezda je opet nametnula visok ritam igre i u jednom momentu imala dvocifrenu prednost, da bi Podgoričani uzvratili svojom serijom poena i rezultat na kraju trećeg sektora bio 57:58.

U posljednjoj dionici se vodila igra živaca i pri rezultatu 70:72, koncetracija Zvezde je opala što su “plavi” iskoristili i napravili ključnu seriju i pobjedu 84:80.

Noris Kol i Edvin Džekson su predvodili podgorički klub s 27 odnosno 23 poena, a dvocifren učinak je imao i Erl Klark s 15 upisanih poena.

Bili Beron se najbolje istako kod gostiju s 24 poena uz sedam skokova i tri asistencije, a dvocifreni su bili i Faje s 14 i Dobrić s 11 poena.

Meč odluke odnosno majstorica u dvorani Aleksandra Nikolića biće u ponedjeljak 22 aprila s početkom u 19 časova.

IV četvrtina:

Džekson trojkom otvara posljednju dionicu i Kol poentira za plus četiri 62:58. Davidovac prekida seriju “plavih” s poludistance 62:60. Serija zvezde se nastavlja koju prekida Kol polaganjem 64:63. Serija zvezde, koju prekida Kol s poludistance 66:68. Davidovac realizuje bacanja, a Erl Klark uzvaća trojkom 69:70. Kol realizuje bacanje nakon tehničke greške, a Davidovac uzvraća poentiranjem 70:72. Velika serija Budućnosti za, koju prekida Beron trojkom 79:75. Kol realizuje 1/2 bacanja za 80:75. Kol realizuje bacanja, a Dobrić postiže trojku 82:78. Kol opet realizuje bacanja, a Odžo uzvraća svojim poenima iz reketa za 84:80 i time završava četvrti meč. Igraće se majstorica u Pioniru.

III četvrtina:

Beron torkom otvara treću četvrtinu a Erl Klark uzvraća svojim poenima iz skoka 37:41. Beron postiže novu trojku , a Kol uzvraća s poludistance 39:44. Razmjena poena Davidovca i Kola 41:46. Serija Zvezde za dvocifrenu prednost, koju prekida Barović s 1/2 bacanja 42:51. Kol poentira polaganjem, a Cirbes se revanšira lakim poenima 44:53. Velika serija Podgoričana koju prekida Cirbes bacanjima i lošom reakcijom u reketu  plavih 53:56. Bitadže poentira iz skoka 55:56. Džekson realizuje bacanja za novi preokret, a Odžo uzvraća svojim poenima za 57:58 i kraj treće četvrtine.

II četvrtina:

Prve poene u nastavku postiže Gordić realizacijom 1/2 bacanja, a Džekson se priključuje s svojom serijom 25:25. Gordić poentira, a Beron prekida seriju 27:27. Čović realizuje bacanja za novo vođstvo 27:29. Razmjena poena Berona i Erla Klarka 29:31. Nova velika serija Zvezde, koju prekida Kol poentiranjem uz bacanje za 32:38. Erl Klark postiže sjajnu trojku uz zvižduk sirene za kraj prvog poluvremena 35:38.

I četvrtina:

Počeo je meč!!! Odžo postiže prve poene, a Kol uzvraća poenima uz bacanje 3:2. Dobrić poentira uz bacanje, a Barović uzvraća svojim poenima za izjednasčenje 5:5. Beron postiže prvu trojku, a Kol realizuje 1/2 bacanja 6:8. Džekson poentira, a Faje uzvraća bacanjima 8:10. Džekson pravi seriju trojaka za preokret, a Faje prekida s poludistance 14:12. Beron polaganjem stiže do izjednačenja, a Šehović uzvraća istom mjerom 16:14. Serija Zvezde za preokret, a Budućnost odgovara svojom mini serijom 19:20. Faje postiže trojku 19:23, a Bel realizuje 1/2 bacanja 20:23. Faje poentira i time završava prva četvrtina 20:25.

Podsijetimo se, Podgoričani u dosadašnjem djelu regionalnog takmičenja imaju negativan skor. Pored pobjede u prošlom meču imali su četiri poraza od pomenutog rivala i to im je bila 18 pobjeda u sveukupnom poretku, pet manje od Crvene zvezde.

Za četvrti meč Jasmin Repeša kreće s sljedećim sastavom: Kol, Džekson Šehović, Erl Klark i Barović, dok se trener Crvene Zvezde Milan Tomić odlučio za sledeću postavu: Davidovac, Dobrić, Beron, Faje i Odžo.

Sudije koji će djeliti pravdu u Morači su Slovenci Damir Javor i Sašo Petek, kao i srpski arbitar Uroš Nikolić.