Nedjelja, 5 Maja, 2024

Trećeligaš izbacio Bajern iz Kupa Njemačke

Sarbriken, koji je inače na 15. mjestu treće lige, golom u 96. minutu šokirao je šampiona, koji nije na teren izašao sa nekom kombinovanom postavom – 2:1.

U noći kada su iz Liga kupa Engleske ispali Arsenal i Mančester junajted, najveću senzaciju priredili su fudbaleri Sarbrikena koji su u Kupu Njemačke pobijedili Bajern iz Minhena sa 2:1.

Minulog vikenda Bajern je dao osam golova Darmštatu i napunio mu mrežu do vrha, a tri dana kasnije priredio bruku kakvu u Minhenu ne pamte! Bajern je ispao u drugoj rundi Kupa Njemačke i to od trećeligaša Sarbrikena.

Boje Bajerna večeras su branili Nojer, Sar, De Liht, Kim, Dejvis, Kimih, Sane, Miler, Kracig, Tel i Šupo Motan. Dakle, provukao se poneki rezervista, ali i dalje je to sastav koji bi za bilo kojeg trećeligaša trebalo da bude svemirski brod.

Bajern je, očekivano, bio bolji tim, čak je i poveo u 16. minutu golom Tomasa Milera, i tada su mnogi povjerovali da će Sarbriken proći kao Darmštat koji dan ranije.

Ipak, i nakon toga fudbaleri Sarbrikena su vjerovali u čudo i ono se desilo. Sonthajmer je izjednačio u posljednjem minutu prvog poluvremena i poremetio Tuhelu govor u svlačionici.

Kada su trojica pomenutih “teškaša” morala na teren zajedno u 60. minutu, bio je to jasan znak da je panika počela polako da se useljava u redove giganta iz Minhena.

U drugom poluvremenu Sarbriken se branio, odolijevao napadima Bajerna, čekao i dočekao svoju šansu. Sjevnula je kontra u 96. minutu, a izvesni gospodin Marsel Gaus, koji igra lijevog beka, dočekao je u 34. godini zvjezdani trenutak  karijere. Poslao je projektil u Nojerovu mrežu i fudbalere Bajerna na košmarni noćni odmor.