Subota, 27 Aprila, 2024

Švjontek spasila dvije meč lopte i prošla u četvrtfinale

Pobijedila Belindu Benčić iz Švajcarske sa 2:1 po setovima 6(5):7, 7:6(2), 6:4

Prva teniserka svijeta Poljakinja Iga Švjontek plasirala se večeras u četvrtfinale Vimbldona, pošto je pobijedila Belindu Benčić iz Švajcarske sa 2:1 po setovima 6(5):7, 7:6(2), 6:4.

Ona je do pobjede nad 14. teniserkom na WTA listi stigla poslije tri sata i četiri minuta igre.

U prvom setu, obje teniserke su bile sigurne na svom servisu, pa se pobjednica odlučivala u taj-brejku, u kom je Benčić slavila sa 7:4.

Švjontek je u 12. gemu drugog seta spasila dvije meč lopte i odvela set u novi taj-brejk, u kom je bila ubjedljiva i slavila sa 7:2.

U odlučujućem setu, Poljakinja je u četvrtom gemu oduzela servis protivnici, i prednost od jednog brejka zadržala do kraja seta.

Ona će u četvrtfinalu igrati protiv bolje iz duela Viktorija Azarenka – Elena Svitolina.