Subota, 4 Maja, 2024

Sutjeska nakon penala do trofeja Kupa

Utakmica je u regularnom toku završena neriješeno 1:1, a promjene rezultata nije bilo ni nakon produžetaka

Fudbaleri Sutjeske pobjednici su Kupa Crne Gore. Sutjeska je večeras u Podgorici, u finalnom meču, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca pobijedila tivatski Arsenal 5:4.

To je nikšićkom timu drugi trofej u klupskoj istoriji, nakon što je najbolji bio i 2017. godine.

Vođstvo nikšićkom timu donio je Ouidi Sahli u 28. minutu. Arsenal je do izjednačenja i produžetaka došao u 84. minutu – u velikoj gužvi u šesnaestercu Sutjeske najbolje se snašao kapiten Ćetko Manojlović.

Arsenal, koji je prvi put igrao finale, odigrao je dobar meč i imao nekoliko dobrih šansi u drugom poluvremenu.

U 62. minutu udarac Borisa Došljaka završio je na stativi. Prečka je bila saveznik nikšićkog tima i u 79.minutu nakon šuta Anđela Rudovića .

Do gola je mogao i u 48. minutu, u šansi je bio Mirko Todorović, ali je golman Sutjeske Suad Ličina odbranio njegov udarac sa pet metara.

Utakmica na stadionu pod Goricom odigrana je u lošim vremenskim, po jakoj kiši i natopljenom terenu, zbog kojeg je i kasnio početak drugog poluvremena.

PENALI:

5.serija
Manojlović u malu mrežu, Arsenal poravnava. Meč loptu ima Sahli. Francuz je zatresao mrežu Nikića i Nikšićanima donio trofej Kup Crne Gore.