Slavlje Čelsija na King Paueru, Everton se budi, siguran Totenhem

Fudbaleri Čelsija slavili su na King Paueru protiv Lestera 3:1, u okviru 27. kola Premijer lige.

Vođstvo je “plavcima” donio Čilvel u 11. minutu, da bi Daka u 39. poravnao rezultat, malo nakon što je Feliksu bio poništen gol.

Ipak, do pauze, Haverc, u šestom minutu nadoknade, donosi novu prednost gostima, prelijepim golom.

Konačan ishod postavio je Kovačić u 78. minutu.

Četiri gola viđena su i na Eland Roudu, gdje su Lids i Brajton remizirali – 2:2.

Rutinski trijumf ostvario je Totenhem, na svom terenu je bio bolji od Notingem Foresta – 3:1.
Važan trijumf u borbi za opstanak ostvario je Everton nad Brenfordom (1:0).

Pobjedonosni gol postigao je Meknil u prvom minutu utakmice, čime je tim iz Liverpula pobjegao iz opasne zone.