Ponedjeljak, 29 Aprila, 2024

Sjajne ”Lavice” nadigrale Mađarsku, četvrfinale na dohvat ruke

Crna Gora ide u glavnu rundu sa maksimalna četiri boda

Crnogorske rukometašice pobijedile su Mađarsku 24:18 u 3.kolu Svjetskog prvenstva. Izabranice Bojane Popović veoma su blizu plasmana u četvrfinale Svjetskog prvenstva.

Crnogorske rukometašice upisale su treći trijumf i sa maksimalnim učinkom završile takmičenje u grupi.

Izabranice selektorke Bojane Popović u glavnu rundu, koja će biti odigrana u Geteborgu, prenijeće četiri boda.

Odlično drugo poluvrijeme, 13 minuta bez primljenog gola i serija od šest vezanih pogodaka, uz još jedno vrhunsko izdanje golmanke Marte Batinović, trasirali su crnogorskoj selekciji put ka pobjedi i prvom mjestu.

Mađarska je, nakon boljeg uvodnog dijela Crne Gore, došla vođstva, koje je na poluvremenu iznosilo 10:7.

Vodila je i 11:8, nakon čega je uslijedila serija od 6:0 za preokret i vođstvo Crne Gore 14:11.

U 53. minutu crnogorska reprezentacija stekla je prednost od pet pogodaka (19:14) i praktično već tada riješila pšitanje pobjeda.

U samom finišu razlika je iznosila i sedam pogodaka (24:17).

U pobjedničkom timu, na čijem se golu istakla Batinović sa 15 odbrana, najefikasnije su bile Dijana Mugoša sa osam i Tatjana Brnović sa sedam golova.

Važan doprinos dale su i Itana Grbić i Matea Pletikosić sa po četiri gola.

Glavnu rundu, kao trećeplasirani, izborio je Kamerun, koji je savladao Paragvaj 26:23.

Rivali u glavnoj rundi biće Švedska, Hrvatska, Kina i Senegal.

CRNA GORA – MAĐARSKA 24:18 (7:10)

Helsingborg – “Helsingborg arena”. Gledalaca: 1.056. Sudije: Hansen i Madsen (Danska). Sedmerci: Crna Gora 5 (5), Mađarska 1 (1). Isključenja: Crna Gora 8, Mađarska 8 minuta.

Crna Gora: Rajčić, BATINOVIĆ (16 odbrana), Pletikosić 4, Godeč, MUGOŠA 8 (5), Nad. Ćorović, Popović, IVANOVIĆ, Malović, Nat. Ćorović, BRNOVIĆ 7, BULATOVIĆ, Klikovac, DESPOTOVIĆ, Pavićević 1, GRBIĆ 3.

Mađarska: BODE-BIRO (12 odbrana), Semerej, Fizi-Tovizi, SELEŠI-ŠACL 1, Debreceni-Klivinji, Marton, Tepfner, Pap 3, Pastor 1, VAMOŠ 3, KLUJBER 2 (1), Juhas 2, BORDAŠ, KUCORA 1, ĐERI-LUKAČ 3, Šimon 2.